logo

AYD, FRANSIZ LE POİNT DERGİSİNİN HABERİNİ KINADI

Anadolu Yayıncılar Derneği Yönetimi, 320 üyesi adına bir basın açıklaması yaparak Fransa’da yayın yapan Le Point Dergisinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ilgili yayınını ‘skandal’ olarak niteledi ve sert bir dille kınayarak özür dilemeye davet etti.

Merkezi Ankara’da bulunan ve Genel Başkanlığını Sinan Burhan’ın yaptığı Anadolu Yayıncılar Derneği yönetimi, Le Point dergisinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ilgili yayını skandal olarak niteledi.

Burhan, Fransa’da haftalık olarak yayımlanan Le Point Dergisi, “Le dictateur Jusqu’oü ira Erdoğan?(Diktatör Erdoğan nereye kadar gidecek?)” başlığıyla kapağına Erdoğan’ı taşıdığı ve bununla da yetinmeyip derginin kapağının Fransız sokaklarındaki Bilbordlara asıldığının görüldüğünü hatırlatarak şu açıklamayı yaptı:

ÖZÜR DİLEMEYE DAVET ETTİ
“Barış Pınarı Harekatı” sonrası Türkiye’nin hem masada hem da sahada elde ettiği askeri ve diplomatik başarıya gölge düşürmek isteyen Fransa algı operasyonlarına başlamıştır.
Fransa’nın kendi tarihine bakması lazım, Ruanda soykırımının üzerinden 25 yıl bile geçmedi. Cezayir’de olanları ve Afrika’da yaptıklarını ne onlar ne de biz unuttuk.
Sarı yeleklilerin gösterilerinde yapmış oldukları uygulamaları, şiddeti, ohal kararlarını bir kez daha gözden geçirmelerini tavsiye ediyoruz.
En son A Milli Takımımız, EURO 2020 Elemeleri H Grubu’ndaki 8. maçında Fransa ile deplasmanda 1-1 berabere kaldığı maçta Fransa rejisi büyük bir ayıba imza atmıştır. Millilerimizin asker selamı ile yaptığı sevinç gösterisine bile tahammül edemeyerek, bu görüntüleri sansürlemiştir.
Tüm dünyanın barışa, kardeşliğe, insani ve ahlaki değerlere sahip çıkması gereken bir dönemde Le Point dergisinin bu yayını skandal niteliğindedir.  
Fransa’da yayın yapan Le Point Dergisini bu algı operasyonuna alet olduğu için kınadığımızı belirterek, bir an önce özür dilemeye davet ediyoruz.

Etiketler: »
Share
340 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ