logo

DOĞA KOLEJİ ‘EKOLOJİ YAŞAM PARKI’ KURUYOR


facebook
admin
dogangonullu@gmail.com

Kdz. Ereğli’de yatırımlarına devam eden Doğa Koleji, kampüsün arka alanında bulunan 9 dönümlük yeşil alanda Ekolojik Yaşam Parkı oluşturmaya hazırlanıyor. Ekoloji Dersi kapsamında alana çıkan ilk ve ortaokul öğrencileri fidan ekimi yaptılar, toprağa tohum serptiler, kestane ve ceviz topladılar.

Kdz. Ereğli’de 20 bin metre kare kapalı alanda Anaokul, İlkokul, Ortaokul, Anadolu lisesi ve Fen Lisesi olmak üzere 5 farklı okul ile hizmet veren Doğa Koleji, kampüsün arka alanında bulunan 9 dönümlük yeşil alanda Ekolojik Yaşam Parkı oluşturmaya hazırlanıyor.

Kdz. Ereğli Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çataklı, genel merkezden gelen yöneticiler Serkan Karabulut ve Kerem Özdemir ile birlikte alanda incelemelerde bulundu.

Bu sırada Ekoloji Dersi kapsamında alana çıkan ilk ve ortaokul öğrencileri de fidan ekimi yaptılar, toprağa tohum serptiler, yere dökülen kestane ve cevizleri topladılar.

“YEDİKLERİ ŞEYLERİN NASIL YETİŞTİĞİNİ BİLMİYORLAR”

 Öğrencilere refakat eden Ekoloji Öğretmeni Arzu Tokmak, gazetecilere yaptığı açıklamada; öğrencilerin sosyal anlamda da gelişimlerini önemsediklerini belirterek, “Bugün, öğrencilerimiz ile birlikte daha önce ekip-dikilen alanları geziyorlar. Ceviz ve kestane ağaçlarımıza bakıyorlar, meyvelerini topluyorlar. Üretim sürecini görüyorlar, toprağa ve meyveleri ellerine alıyorlar. 9 dönüm büyüklüğündeki araziye zaman için bazı şeylerde eklenecek. Çocukların hobi alanları olacak. Çocuklarımız, mevsimine göre getirdikleri tohumları ekecekler. Bunları sonra toplayacaklar. Midilli atlarımız olacak ve çocuklarımız aynı zamanda hayvanları tanıma imkanı bulacaklar. Spor alanları olacak, açık hava derslikleri olacak, kamp ve tırmanma alanları olacak. Burası tam anlamı ile bittiğinde, velilerimizde buradaki aktivitelere dahil olacaklar. Ekoloji Bahçesi’nin ders dışında da çocuklarımız gelişmesi yönünde büyük önem arz ediyor. Doğayı ve çevreyi görmüş olacaklar. Çoğu apartman çocukları olduğu için yedikleri şeylerin nasıl yetiştiğini bilmiyorlar. Doğa Koleji’nde bunu da öğrenecekler.”ifadelerine yer verdi.

ÇATAKLI’DAN ZEYTİN DALI FİDESİ

Aktivite sırasında öğrenciler meyve ağaçlarını tanıdı. Ayrıca ağaçlardan yere düşen kestane ve cevizleri toplayarak tatlarına baktılar. Toprağa çeşitli tohumlar da serpen öğrenciler Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çataklı ile birlikte zeytin fidesi diktiler.

Çevre düzenlemesi çalışmalarına başlanan alanda bir yıl içinde açık hava derslikleri, amfi tiyatro, hobi bahçeleri, basket ve voleybol sahaları, binicilik alanları ile oyun-kamp ve tırmanma alanlarının olacağı da öğrenildi.

Etiketler:
Share
1204 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • OKULLARDA AFET TATBİKATI

  18 Ekim 2019 Eğitim, Ekonomi, Genel, Gündem, Tüm Manşetler

  Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, ilçedeki 4 okulda toplam 2 bin 406 öğrenciye yönelik afet tatbikatı yaptı. Tatbikatların diğer okullarda devam edecek. 13 Ekim ‘Uluslararası Afet Riskleri Azaltılması Günü’ etkinlikleri kapsamında Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından ilçedeki okullarda tatbikatlar yapılıyor. Hafta içinde Merkez Anadolu Lisesi, Ereğli İlkokulu, Erdemir Güzel Sanatlar Lisesi ile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrenim gören toplam 2 bin 406 öğrenciye Afetlere hazırlık, Afet sırasında hareket...
 • GAZETED’DEN HABER HAYAT’A MESLEKİ ZİYARET!

  17 Ekim 2019 Eğitim, Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler

  TED Kdz. Ereğli TED Koleji Lisesi Basın Yayın Kulübü öğrencileri Haber Hayat Gazetesi’ni ziyaret ederek, gazetelerin işleyişi hakkında bilgi aldı ve okul gazeteleri GAZETED için destek istedi. TED Kdz. Ereğli Koleji Basın Yayın Kulübü öğrencileri, meslek tanıtım etkinlikleri kapsamında 16 Ekim Çarşamba günü, okulun Kurumsal İletişim Sorumlusu Dilek Gedik ve kulüp Başkan Zeren Kısa ile  birlikte Haber Hayat Gazetesi’ni ziyaret etti. ÖĞRENCİLER, GAZETECİLERİ DİKKATLE DİNLEDİ 21 öğrencinin katıldığı ziyarette, basın kurulu...
 • DOĞA KOLEJİ ‘EKOLOJİ YAŞAM PARKI’ KURUYOR

  17 Ekim 2019 Eğitim, Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler

  Kdz. Ereğli’de yatırımlarına devam eden Doğa Koleji, kampüsün arka alanında bulunan 9 dönümlük yeşil alanda Ekolojik Yaşam Parkı oluşturmaya hazırlanıyor. Ekoloji Dersi kapsamında alana çıkan ilk ve ortaokul öğrencileri fidan ekimi yaptılar, toprağa tohum serptiler, kestane ve ceviz topladılar. Kdz. Ereğli’de 20 bin metre kare kapalı alanda Anaokul, İlkokul, Ortaokul, Anadolu lisesi ve Fen Lisesi olmak üzere 5 farklı okul ile hizmet veren Doğa Koleji, kampüsün arka alanında bulunan 9 dönümlük yeşil alanda Ekolojik Yaşam Parkı oluşturma...
 • Merhaba dünya!

  17 Ekim 2019 Eğitim, Ekonomi, Gündem

  WordPress’e hoş geldiniz. Bu sizin ilk yazınız. Bu yazıyı düzenleyin ya da silin. Sonra yazmaya başlayın! ...