logo

DOĞAN GÖNÜLLÜ YAZDI : 7 (YEDİ)

Allaha şükürler olsun ki; eşim Ülkü ile baş başa çıktığımız ‘Haber Hayat’ yolculuğunda yedinci kuruluş yılımızı sağ-salim tamamladık.

1 Aralık 2012’de “Batı Karadeniz Ekonomi Politika Kültür Forumu” vizyonu ve “aydınlık bir dünya aydınlık bir hayat” misyonu ile başladığımız yolda, neler sığmadı ki sayfalarımızın arasına…

İlk sayıda Tat Metal yönetim kurulu başkanı Akın Tatoğlu ile başlamıştık özel manşetlerimize…  Akın bey, başarılı-tevazulu duruşu, yatırımcı ve hayırsever çalışmalarıyla artan tempo ile sayfalarımızda yer almaya devam etmekte… Hatta şimdilerde ortağı Hayrettin Yavuz’ın BİLSEM yatırımını bekliyoruz yeni manşetimize…  1 Ocak 2013’de gazetemize siyasetçi ve hukukçu kimliği ile konuşan ve halen 3 dönemdir CHP Zonguldak milletvekilliği yapan Ünal Demirtaş “Tunalı Hilmi Beye Vefa Borcu Ödenmelidir” diye konuşmuştu. Şimdi biraz buruk sevinçle görüyoruz ki 2020 Ereğli sempozyumu konularından biri de (Ereğli eski kaymakamlarından, Zonguldak ilk Milletvekillerinden, aydın insan) ailesinden Gülseren Tunalı Hanımefendi ile hala görüşme onurunu duyduğum Tunalı Hilmi Bey olacak. Ereğli’de iş, aile ve hayırseverlik yaşamları ile örnek gösterilen Nurdan ve Orhan Oğuz çiftinin ise sayfalarımızdan öte gönüllerimizde de apayrı bir yeri olduğunu biliyoruz. Bortruck Lojistik Kurucusu Hayrettin Aksoy ve Echomar Hastanesi Kurucusu Alp Demir Zorlu gibi başarılı yatırım guruları ise ekonomi gazetemizin motivasyonu oldular adeta! İlan tahtamız olan arka sayfa destekçilerimiz, reklam verenlerimiz ve  abonelerimiz  ise baş tacımız, geçim kapımız oldular… Sağ olsunlar, var olsunlar diyoruz…

Elinizdeki gazetenizin emekçileri de çoktur: Kadim yazarımız Dr. Can Canver, Karadeniz Ereğli kent kültürü ve tarihi seri yazılarına o gün bu gündür hiç ara vermeden devam ediyor.  Tasarımcı Didem Yıldıztepe ile başlamıştık ilk sayfalarımızı şekillendirmeye, şimdilerde kardeşim Ersay dokunuyor sihirli elleri ile … Grafiker Tuğba Yaman Sipahioğlu kardeşimizle  de çok başarılı yollar aştık. Evlenip çocuk sahibi olunca “uzunca bir mola” dedik. Fahrettin Özaydın ise 2013’ün ilk yarısında aramıza katıldı. Ve böylece kdz. Ereğli’miz işinin ehli, popülistlikten uzak-profesyonel, haberleri hiç şüphe götürmeyecek kadar doğru ve ne mutlu bize ki yüksek lisanslı bir gazeteci kazandı. Bir kez daha buradan kutluyoruz. Bu arada Melisa(Karabağ) ve Yasemin(Candan) gibi şimdilerde Nursel (Sever) gibi cici stajyerlerimiz de oldu.  Nilüfer( Toprak), Zeliha(Sarı), Pınar(Orhan) gibi satış, pazarlama, dağıtım servisimizde özveri ile emek verenlerimiz de oldu. Pırıl pırıl renkli gazetenizin baskısı ise Ankara Ofset’in tam otomatik tesislerinden çıkmakta. Hepsine kocaman bir teşekkürü borç biliyoruz.

Misafir yazarlarımıza da anmadan geçmeyelim: Leyla Rodoper, Hüseyin Akgül, Muhittin Gürlek, Sempatik bulmamacaları le Tülin İnanoğlu, Merhum Enis Kıran, Uğur Mendeş, Osman Siral Tezel, Nilgün Durak, Halil Serdar Ertan, Naci Yalçınkaya, İsa Şen, Tahsin Özyamak, Korhan Gümüştekin, Halil İbrahim Durmuş, Sedat Çiftçioğlu ilk aklıma gelenler;  Kaleminize sağlık dostlar!

Bu arada nice belediye başkanları geldi geçti bölge sayfalarımızdan; Aydın Göngör’den Hüseyin Uysal’a; Nevzat Çimenoğlu’ndan, Muharrem Akdemir’e ve Muzaffer Yiğit’e kadar bir çok misafirimiz oldu.  Halil Posbıyık ise o gün de gür sesi ile haykırıyordu bugün de hala “sevgi, barış, dostluk” diye haykırıyor.

Devlet ve hizmet bayrağı ise kaymakamımız İsmail Çorumluoğlu’nda şimdilerde ve en tepede dalgalanmakta… Turizm bayrağını da inşallah yine onun döneminde dalgalandıracağız.

Milletvekillerini de analım; İz bırakan Fazlı Erdoğan, Ağabey Köksal Toptan, sempatik Ali ihsan Köktürk ve de sürpriz vekilimiz Faruk Çaturoğlu çokça doldurdular sayfalarımızı.

Doğru ya! 2013’de birde TGC ödülümüz oldu bizim; “Dağ Taş Sac Üçgeninde Velidağ Emekçileri” haberimiz ile… Dost Meslektaş Sabriye Aşır’la birlikte derlemiştik.

Evet, bunca yıla birde açık beyin ameliyatı sığdırdık. Tam burada Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz hocamızın kulaklarını tüm minnetimle çınlatıyorum.

Ya ailem; Eşim Ülkü her şeyim, Yüksek Mimar kızım Hande ve Felsefe öğrencisi oğlum Hazar,  Haber Hayat’ın gizili kahramanları onlar… Gezelim Görelim Dost Grubumuz ise motivasyon kaynağımız ve stres toplarımız oldular, iyi ve kötü günde hep yanımızda oldular. Sağ olun dostlar…

Ve efendim gösterdiğiniz ilgi ve duyduğunuz güvene her zaman olduğu gibi teşekkür ediyoruz. Ne diyelim; hep birlikte nice yıllara; sağlıkla, huzurla, başarılarla dolu…   

Allah’a emanet olunuz.

Etiketler:
Share
1458 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

DOĞAN GÖNÜLLÜ YAZDI : 7 (YEDİ)” için 2 Yorum

  1. Ergün Erdem : diyor ki:

    Saygıdeğer üstadım yazılarınızı beğenerek okuyoruz.Sayın üstadım vatandaşların merak ettiği şey Gülüç’ün Ereğliden bazı mahalleler ve plajlar bölgesini alıp ilçe yapılıp, örnek projeyle batı karadenizin parlayan yıldız kenti yapılacağı halk tarafından konuşuluyor.erdemir plajınında gülüç belediyesine verileceği bunun yanında ormanlınında ilçe yapılacağı vatandaşlar tarafından konuşuluyor.saygudeğet üstadım bu konuda haber yayınlayıp makaleler yazarsanız bizleri aydınlatmış olursunuz.saygılar.

  2. Turgut ergin : diyor ki:

    Nice yedi yetmiş başarıilı yıllar dileğiyle allaha emanet olun selamlar sevgiler