logo

NURİ TEKİN’DEN 15 TEMMUZ MESAJI

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Tekin, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Türk milleti vatanına, bayrağına sahip çıktığını ve onlar için canından vazgeçeceğini bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir. 15 Temmuz 2016’da yaşanan hain darbe girişiminin 4. yıl dönümünde, demokrasi dışı bu girişimi bir kez daha nefretle kınıyorum. Ülkemizin birliği, beraberliği ve bütünlüğünü hedef alan bu darbe girişimi demokrasi tarihine de bir kara leke olarak geçmiştir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve kurumlarını canı pahasına koruyan halkımız her türlü övgü ve takdiri ziyadesiyle hak etmektedir. Halkımızın o gece Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve kendi iradesini korumak üzere verdiği mücadele tarih boyunca unutulmayacaktır. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün de ifade ettiği gibi, ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.’

Bu vesileyle Milletimizin 15 Temmuz Milli Birlik ve Beraberlik gününü kutluyor. Vatanı milleti ve bayrağı için her türlü fedakârlığı göze alarak şehit olan askerlerimize, polislerimize ve demokrasi şehidi sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar, gazilerimize ise ömür boyu sağlıklı bir yaşam diliyorum.”

Etiketler: » »
Share
270 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ