logo

1 MAYIS ZONGULDAK’TA COŞKUYLA KUTLANACAK

  • Zonguldak’ta yapılan toplantı sonunda, GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil ile TMMOB Maden Mühendisleri Odası Zonguldak Şube Başkanı Erdoğan Kaymakçı, 1 Mayıs Uluslararası Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü’nün Zonguldak’ta coşkuyla kutlanacağını açıkladı.

Zonguldak 1 Mayıs Tertip Komitesi son toplantısını Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Toplantı Salonu’nda sendikalar, meslek örgütleri ve siyasi partilerin temsilcilerinin de katılımıyla gerçekleştirdi. Toplantının ardından Madenci Anıtı’nda bir basın açıklaması yapılarak 1 Mayıs programı duyuruldu.

Açıklamayı, GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil ile TMMOB Maden Mühendisleri Odası Zonguldak Şube Başkanı Erdoğan Kaymakçı yaptı. Kaymakçı, Zonguldak halkını Madenci Anıtı’nda kutlanacak 1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü’ne davet ederek, “1 Mayıs Tertip Komitesi olarak, çarşamba günü Zonguldak’ta madenci anıtında kutlamak üzere toplantımızı gerçekleştirdik. Bugün yaptığımız toplantı sonucunda tüm Zonguldak halkımızı 1 Mayıs kutlamalarına katılmaya davet ediyoruz. Birlik ve dayanışma içerisinde 1 Mayıs’ı kutlamak için tüm tedbirlerimizi aldık.” dedi.

YEŞİL PROGRAMIN DETAYLARINI AÇIKLADI

GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil ise program detaylarını açıkladı. 1 Mayıs kutlamalarının İstasyon Caddesi’nden başlayacağını ifade eden Yeşil, şöyle dedi:

“Emek ve Demokrasi Platformu olarak tüm önlemlerimizi ve hazırlıklarımızı tamamladık. 1 Mayısımızı hep beraber büyük bir coşku ile kutlayacağız. Tertip komitesi olarak kararlarımızı aldık. 1 Mayıs kutlamaları; saat 11:00’da İstasyon Caddesi güzergahında toplanılarak başlayacak. Saat 12:00 itibariyle Zonguldak miting alanına Ayyıldız Kavşağı üzerinden hareket edeceğiz. 12:30’da miting alanı olan Madenci Anıtı’nda olacağız. 13:00 gibi Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile programımız devam edecek. Konuşmacılarımız konuşmalarını gerçekleştirecek.

Programımız sonunda da yerel sanatçılarımızın müzik grubu ‘Desandre’ sahne alacak. 1 Mayısımızı coşkulu bir şekilde hep beraber kutlayacağız. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde herkesi miting meydanına bekliyoruz. Çünkü 1 Mayıs bizler için özeldir. Buralar sesimizi yükseltebileceğimiz alanlar. Emek ve dayanışma platformu olarak hep beraber sesimizi yükselteceğiz.”

Paylaşın:
201 Kez Görüntülendi. Etiketler: »
#

SENDE YORUM YAZ