logo

103 YAŞINDAKİ HASTA KALP PİLİYLE SAĞLIĞINA KAVUŞTU

103 yaşındaki Vesile Keklik, Echomar Hastanesi’nde takılan kalp piliyle sağlığına kavuştu.

Kdz. Ereğli’de rahatsızlığı sonucu Echomar Hastanesi’ne başvuran 103 yaşındaki Vesile Keklik’e yapılan kontrollerde kalp pili takılması kararlaştırıldı.

Kardiyoloji Uzmanı Doç Dr. Mehmet Yaman tarafından gerçekleştirilen operasyonla kalp pili takılan Vesile Keklik sağlığına kavuşarak taburcu oldu. Dikişlerini aldırmak ve kontrollerini yaptırmak için hastaneye gelen Keklik, doktoru Mehmet Yaman’ı da polikinlikte ziyaret ederek kendisine bir kez daha teşekkürlerini sundu.

“MUHTEMELEN LİTERATÜRDE İLK”

Yaman, ziyaret sırasında gazetecilere verdiği bilgide; Kalpteki elektriksel sistemi sağlayan hücrelerin tamamıyla iflasına bağlı olarak Vesile Keklik’e kalıcı kalp pili taktıklarını söyledi ve “Herhangi bir sıkıntı olmadı, şuanda kalbi pile bağlı olarak çalışıyor. Kendisini sağlıklı bir şekilde taburcu ettik. Bugün de kendisi dikişlerini aldırmaya geldi ve bizi de ziyaret etti. Şuan pırıl pırıl hiçbir sıkıntı yok. Kendisine uzun ömürler diliyoruz. Annemizin ileri yaşta olması hem de çok zayıf olmasından dolayı bu tür işlemler biraz komplikasyona açık oluyor. Riskli işlemler. Çok şükür sıkıntı olmadan yaklaşık 12 dakikalık işlem süresiyle halletmiş olduk. 100 yaşın üstüne ilk defa kalp pili takıyoruz muhtemelen literatürde de ilktir.”dedi.

Sağlığına kavuşan Keklik de; Yaman ve ekibi başta olmak üzere tüm hastane personeline teşekkürlerini sundu ve hayır duası etti.  Ziyaret gazetecilere zafer işareti yapılarak verilen pozla son buldu.

Etiketler:
Share
544 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

103 YAŞINDAKİ HASTA KALP PİLİYLE SAĞLIĞINA KAVUŞTU” için 1 yorum

  1. ASIM CAKIR : diyor ki:

    DOKTOR MEHMET BENIMDE 3 DAMARIMA MUDAHALE ETTI ISTANBUL VE ANKARADA 5 DOKTOR BU DAMARLARA ELLENMEZ DEDILER DR MEHMET 2 SINI BALAONLA 3NCUYUDE 2 STENT ILE ACTI EREGLIMIZ ICIN BUYUK BIR GUVENCEDIR DOKTORUMUZ TEBRIKLER TESEKKURLER