logo

“30 AĞUSTOS ÖZGÜRLÜK MÜCADELESİNİN VE ZAFERİN BAYRAMIDIR”

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeni ile yayınladığı yazılı mesajında, “Bugün, işgal güçlerine karşı verilen bağımsızlık, özgürlük mücadelesinin ve zaferin bayramıdır. ” dedi.

Başkan Posbıyık Büyük Şair Nazım Hikmet’in KUVAYI MİLLİYE’DEN şiirinden bir mısra ile başladığı mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Dağlarda tek tek ateşler yanıyordu

Ve yıldızlar öyle ışıltılı, öyle ferahtılar ki

Şayak kalpaklı adam

Nasıl ve ne zaman geleceğini bilmeden

Güzel, rahat günlere inanıyordu…”

Emperyalizme karşı mücadelede tüm mazlum milletlere örnek olan kahramanlık destanımız 30 Ağustos Zaferi’nin yıldönümünü, büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Bugün, işgal güçlerine karşı verilen bağımsızlık, özgürlük mücadelesinin ve zaferin bayramıdır.

Büyük önder Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde kazanılan ve kurtuluş savaşımızın başarıya ulaşmasında dönüm noktası olan bu zaferin ardında Türk milletinin özgürlük ve bağımsızlık aşkı ile kahraman ordumuzun cesaret ve fedakarlığı vardır.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, gazilerimizi, şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.

Bugün, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözlerini hatırlayalım:

“Bağımsızlıktan yoksun bir ulus, uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz… Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir.”

Etiketler:
Share
299 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ