logo

8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ MESAJLARI

  • 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikler, mesajlar ve açıklamalarla kutlanıyor.

Yayın kurulumuza ulaşan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü açıklamaları (geliş sırasına göre )şöyle :

.


GMİS YÖNETİMİ ADINA GENEL BAŞKAN HAKAN YEŞİL :

“8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, eşitsizliklere, ayrımcılıklara yönelik emek ve hak arama mücadelesinin simgesi olan bir gündür.

Emekçi kadınlar; birlik, mücadele ve dayanışma günü olan 8 Mart’ta meydanlarda ve her ortamda etkinler yaparken, her gün emekten yana mücadele içindedirler. Kadınların verdiği bu mücadele tarihi, bizlerin emek mücadelesine de ışık tutmaktadır.

Kadına yönelik şiddetin sona ermesi, tüm kadınlarımızın emeklerinin karşılığını tam anlamıyla alması, çağdaş haklar ve özgürlüklerle birlikte, yaşamın her alanında başarıyla yer almaları, siyasette, iş dünyasında, sosyal hayatta daha çok sayıda ve daha aktif olmaları en büyük dileğimizdir.

Hayatın her alanında birlikte mücadele ederek daha güzel günlere ulaşacağımıza olan inancımızla, tüm dünya emekçi kadınlarının mücadele gününü kutluyoruz”.


AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet BOZKURT :

Ülkemizin gelişiminde ve toplumumuzun muasır medeniyetler seviyesine yükselmesinde en önemli gücümüz olan kadınlarımız Türkiye’nin inşasında önemli bir yere sahiptir. Dünyada demokrasinin gelişmesi ve insan hakları standartlarının yükselmesiyle birlikte kadın hakları mücadelesinde ciddi mesafeler kat edilmiştir. Ülkemiz de kadın hakları alanında gerçekleştirilen reformlarla dünyada kendine önemli bir yer edinmiştir.

Kadınlarımızın hayat standartlarını en üst düzeye getirmek, çalışma hayatında kendilerine engel teşkil edilen sorunları ortadan kaldırmak, ailenin beraberliğini ve sürekliliğini sağlamak amacıyla; iktidarımız döneminde özellikle de anayasal bağlamda ve yine kanunlar kapsamında yapılan düzenlemeler ve değişikliklerle ayrımcılığı önlemeye yönelik pek çok adım atılmıştır.

AK Parti hükümetlerinin Türkiye tarihinde Meclisteki kadın milletvekili oranını artırması, çeşitli konulardaki yasal düzenlemelerle, kadın haklarının güvence altına alınması partimizin kadın konusuna yaklaşımının bir tezahürüdür.

Bilim, siyaset, eğitim, kültür-sanat, spor ve iş dünyasında büyük başarılara imza atmış, ülkemizde ve yurt dışında adından saygıyla söz edilen kadınlarımızla daima gurur duyuyoruz. Bu gurur tablosu, kadınlarımızın zorluklarla başa çıkabilme gücünün ve fırsat verildiğinde yapabileceklerinin en güzel örneğidir.

Bu duygu ve düşüncelerle gönlümüzde her zaman müstesna bir yere sahip olan; gerek aile, gerek toplum yapımızın temel direği kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ederim.


AK Parti Kdz.Ereğli Belediye Başkan Adayı Sayın İbrahim Sezer:

Kadınlarımızın ülkemizin gelişimine ve yükselmesine olan katkıları büyük önem taşımaktadır. Dünya genelinde demokrasinin ve insan haklarının ilerlemesiyle birlikte kadın hakları mücadelesi önemli mesafeler kat etmiştir. Ülkemiz de kadın hakları konusunda gerçekleştirilen reformlarla uluslararası alanda önemli bir konuma gelmiştir.

Eğitimden kültür-sanata, bilimden siyasete, spordan iş dünyasına kadar birçok alanda başarılı kadınlarımızla gurur duyuyoruz. Bu başarılar, kadınların karşılaştıkları zorlukları aşma gücünün ve verilen fırsatlarla neler başarabileceklerinin, bir göstergesidir.

Kadınların yaşam standartlarını yükseltmek, iş hayatında karşılaştıkları engelleri kaldırmak, aile birliğini güçlendirmek amacıyla yapılan her çalışmanın için de yer almalıyız. Toplumumuzun her kesiminden kadınlarımıza destek olmaya ve onların seslerini duyurmaya devam edeceğiz.

Bu düşüncelerle gönüllerde özel bir yere sahip olan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutlarım.


.

KDZ. EREĞLİ BELEDİYE BAŞKANI HALİL POSBIYIK:


ZONGULDAK VALİSİ OSMAN HACIBEKTAŞOĞLU

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, sadece bir takvim günü değil, kadınların eşitlik mücadelesinin sembolü olan, aynı zamanda kadınların tarih boyunca yazdığı destansı hikayelerin, sosyal mücadelenin ve başarıların anısını yaşatan bir gündür. Bu özel gün, kadınların; toplumsal, ekonomik ve politik alandaki rollerini vurgulayarak, onlara olan saygı ve değeri yücelten derin bir anlam taşımaktadır.

Kadınlar, toplumumuzun temel taşlarından biridir; güç, sevgi ve azimleriyle hayatımıza anlam katmaktadırlar. Kadınlarımızın her biri, kendi özgün yetenek ve güçleri, kararlılıkları ve başarılarıyla birer liderdir. Değerli kadınlarımız, bir yandan kendilerini geliştirirken bir yandan da eğitimden iş dünyasına, bilimden sanata kadar pek çok alanda büyük ve etkileyici katkılar sunmaktadırlar. Kadınlar, hayatın her alanında önemli roller üstlenerek toplumları, ülkeleri ve hayatın kendisini şekillendiren önemli aktörlerdir.

Cumhuriyetin kuruluşu ve Millî Mücadele döneminde Türk kadını, Türkiye’nin tarihinde unutulmaz bir sayfa açmıştır. Bu süreçte, Türk kadını vatan savunmasında, ekonomik kalkınmada ve sosyal değişimde önemli bir rol üstlenmiştir. Millî Mücadele’nin en zorlu anlarında, cepheye sağlık hizmetleri, istihbarat faaliyetleri ve lojistik destekle büyük bir katkı sağlayan Türk kadını, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün liderliğinde, sadece birer destekçi değil aktif birer katılımcı olarak tarih sahnesine çıkmıştır. Mustafa Kemal ATATÜRK, kadınların toplumdaki önemini şu sözleriyle vurgulamıştır: “Dünyada hiçbir milletin kadını, ben Anadolu kadınından daha fazla çalıştım, milletimi kurtuluşa ve zafere götürmekte Anadolu kadını gibi emek verdim diyemez. Belki erkeklerimiz memleketi istila edenlere karşı süngüleriyle düşmanın süngülerine göğüslerini germekle düşman karşısında hazır bulundular. Fakat erkeklerimizin teşkil ettiği ordunun hayat kaynaklarını kadınlarımız işletmiştir… Çift süren, tarlayı eken, ormandan odunu, keresteyi getiren, aile ocaklarının dumanını tüttüren, bütün bunlarla beraber sırtıyla, kağnısıyla, kucağındaki yavrusuyla yağmur demeyip, kış demeyip, sıcak demeyip cephenin harp malzemesini taşıyan hep onlar, hep o yüce, o fedakâr, o ilahi Anadolu kadınları olmuştur. Bundan ötürü hepimiz, bu büyük ruhlu ve büyük duygulu kadınlarımızı şükran ve minnetle sonsuza kadar aziz ve kutsal bilelim”

Türkiye yüzyılında geleceğe bakarken Zonguldak’ta yaşayan kadınlarımızın, kendi güçleri ve yetenekleriyle bu toprakları daha da güzelleştirdiklerini görmek, hepimizi gururlandırmaktadır. Kadınlarımızın eğitimde, iş dünyasında ve toplumun her alanında daha fazla liderlik pozisyonunda yer alması, sadece onların bireysel başarısı değil, aynı zamanda toplumumuzun genel başarısıdır. Hayatın her alanında cinsiyet eşitliğini desteklemek, kadınların ekonomik ve sosyal hayatta daha fazla yer almalarını sağlamak amacıyla çaba sarf etmek, Zonguldak’ın ve ülkemizin daha güçlü bir geleceğe doğru ilerlemesine katkı sağlayacaktır. Çünkü kadınların güçlenmesi, toplumların güçlenmesi demektir.

Bu duygularla; özveri, katkı ve başarılarıyla Türkiye’nin her alanında parıldayarak cumhuriyetimizin değerlerini yücelten kadınlarımıza sonsuz teşekkür ediyor, güçlü ve bağımsız bir şekilde yollarına devam etmelerini dileyerek “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.


Paylaşın:
218 Kez Görüntülendi. Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ