logo

BALBAY’DAN CHP İLÇE ÖRGÜTÜ’NE ZİYARET

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 24. Dönem İzmir Milletvekili ve Cumhuriyet Gazetesi Yayın Kurulu Üyesi Mustafa Balbay, konferans için geldiği Karadeniz Ereğli’de partisinin İlçe Örgütü’nü de ziyaret etti.

CHP 24. Dönem İzmir Milletvekili ve Cumhuriyet Gazetesi Yayın Kurulu Üyesi Mustafa Balbay, konferans için geldiği Karadeniz Ereğli’de partisinin İlçe Örgütü’nü de ziyaret etti.

22 Ocak Çarşamba günü gerçekleşen ziyarette Balbay’ı, partinin Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Eylem Ertuğ Ertuğrul ve ilçe örgütü yöneticileri ile çok sayıda partili karşıladı.

Ziyaret anısına İlçe Başkanı Ertuğrul tarafından kendisine çiçek takdim edilen Balbay, örgüt binasında kendisini misafir eden partililere hitaben bir konuşma yaptı.

“BUGÜNLERİ AŞACAĞIZ”

Konuşmasında ağırlıklı olarak ülkenin içinde bulunduğu sosyal, ekonomik ve politik sorunlara işaret eden Balbay, AK Parti iktidarının uyguladığı politikaların halka anlatılamaz hale geldiğini iddia ederek, “AKP gittikten sonra ülkeyi düzlüğe çıkaracak olan güç, Cumhuriyet’i kuran CHP’dir. Bu gerçeği önümüzdeki günlerde, halkın tüm kesimlerini de kucaklayarak daha yüksek sesle ve halkı ikna edecek sözlerle anlatacağız. Ben buna yürekten inanıyorum. Karadeniz Ereğli’deki bu sıcak karşılamadan ve Güleryüzlerden dolayı Ereğlililere minnettarım. Örgütümüz, buradaki beş yüz yıllık çınar ağaçları kadar sağlam, Osmanlı Çileği kadar da taptaze. Bunu görmekten dolayı da çok mutluyum. Kesinlikle güveninizi yitirmeyin. Biz bugünleri aşacağız. Bu tür diktatöryel dönemlerden sonra farklılık içinde ne varsa o öne çıkar. Bizim tarihten gelen bağımsızlık ruhumuz var. Mustafa Kemal Atatürk’ümüz var.”ifadelerine yer verdi.

Share
957 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ