logo

ADD’DEN EĞİTİM BURSUNA BAĞIŞ ÇAĞRISI

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Merkezince, öğrenci eğitim burslarında kullanılmak üzere bağış kampanyası düzenlendiği, bağışta bulunanların vesikalık fotoğraflarından da “Atatürk Portresi” oluşturma projesi başlatıldığı bildirildi.

ADD Genel Yönetim Kurulu Saymanı ve Batı Karadeniz Bölge Sorumlusu Semih Özkök, yaptığı açıklamada, ADD Genel Merkezi ile birlikte ülke genelindeki 371 şubesinin Derneğin kuruluşu olan 1989’dan bu yana “Cumhuriyet Değerleri”ne sarılmaktan vazgeçmediklerini belirtti.
Bu doğrultuda yürüyen her gence destek olmayı da ‘Ulusal Görev” saydıklarını anlatan Özkök, şunları kaydetti:

BAĞIŞÇILARIN FOTOĞRAFLARINDAN ATATÜRK PORTRESİ OLUŞTURULACAK

“Bu kapsamda oluşan yeni projemiz, Atatürk Portresi oluşturmaktır. 4000 kişinin katılımını planladığımız bağışçı-katılımcıların vesikalık fotoğraflarından oluşacak bir Atatürk Portresi’nin oluşturulması hedeflenmiştir. Her bağışçı-katılımcı 250 lira ile katıldığı bu projeden elde edilen gelir ile öğrenimini yüz yüze sürdüren öğrencilere burs, online eğitim alan ihtiyaç sahibi ve elbette Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuzluğundan yana öğrencilere tablet ve/veya eğitim araç gereç desteği yapılacaktır. Ayrıca yine eğitim başlığı altında öğrenci yurtlarının ilk hareket kolu çalıştırılmaya başlanacaktır. 19 Mayıs 2021’de tüm bağışçı-katılımcılar ile Anıtkabir aslanlı yolunda buluşma planlamaktayız. Tüm yurttaşların katılımı son derece kıymetlidir. Bekliyoruz.”

Diğer yandan, söz konusu projeye yönelik hazırlanan video görselinde; aralarında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yanı sıra çok sayıda isim kampanyaya destek verdiklerini belirterek, vatandaşları da katkıya davet ettiler. (Kaynak: Hakimiyet)

Etiketler:
Share
333 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ