logo

AK PARTİ HEYETİ YOLLARI İNCELEDİ, MUHTARLARI DİNLEDİ

AK Parti Zonguldak Milletvekilleri ve parti heyeti, bölgede yapımı devam eden ve planlanan yol çalışmalarını inceledi.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu, Hamdi Uçar, Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, İl Genel Meclisi Üyeleri, Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol ve bölge muhtarları; Ereğli Ören Mahallesi’nde hafif tonajlı araç ve yayalar için yapımı devam eden üst köprü çalışmasını, Kızılcapınar-Ormanlı sapağında yapılması planlanan kavşak çalışmasını, Elmacı Köyü’ne yapılması düşünülen alt geçitli dönüş yolu çalışmasını ve son olarak da Ereğli-Devrek yolundaki yapımı süren çalışmaları incelediler.

MUHTARLAR YOL VE SAĞLIK OCAĞI SORUNUNA DİKKET ÇEKTİLER

İncelemelerin ardından kalabalık heyet,  Vakıf köyündeki Vakıf İlköğretim Okulu önünde düzenlenen programa katıldı. Burada bölge muhtarları adına bir konuşma yapan Vakıf köyü Muhtarı Sadullah Karahan, yol ve sağlık ocağı sorunlarına dikkat çekti. Zonguldak İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli’de cevaben sorunların takipçisi olduklarını belirtti ve ruhsatsız bina yapımı konusunda muhtarlara uyarıda bulundu. Hacıuslu Muhtarı Akif Özsoy da yol sorununu tekrar etti.

TÜRKMEN “FAZLI ERDOĞAN’IN EMEĞİ BÜYÜK; BAYBURT İNŞAAT DEVAM EDECEK”

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen ise “Burada en büyük katkı, Allah şifa versin Fazlı Bey’indir( (21-22 dönem Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan) . Kendisinden Allah razı olsun. Burada çok büyük eziyetler çektik, tabi arazinin çok sıkıntılı olması bir yana bir de biz çok geniş istimlaklarla uğraştık. Birkaç tane müteahhit değişti burada farkındaysanız. Ama en sonunda bir kısmını yaptırdık. Geri kalan kısmını da Bayburt İnşaat yapıyordu. Bir aralar Zonguldak’taki tüm işleri yaptıkları dönem ‘Alalım biz bu işi Bayburt İnşaat’tan. Çalışmıyorlar bunlar’ dedik. İptal edecektik onların iş sözleşmesini ama onlar bu işi yapabileceklerine dair taahhüt verdi. Geçenlerde yine kendileriyle görüştüm. Aynen onun ifadesini söylüyorum ‘Ben oradan ekmek yedim, bütün imkânlarımı Zonguldak’a seferber edeceğim ve Zonguldak’ın işlerini yapacağım’ dedi. Bizim amacımız, Zonguldak’ta anayol ağı diye adlandırdığımız, başta Devrek-Ereğli arasındaki yol olmak üzere anayol ağında hiçbir eksiğimizin olmaması yönünde planlama yapmak. Müteahhidin de dediği gibi, bakanlıktan da aldığımız bilgilerle Allah’ın izniyle biz burayı söylenen süre içerisinde inşallah sıcak asfalt gibi az bir eksik ile bu yolu bitireceğiz.”

Share
210 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

AK PARTİ HEYETİ YOLLARI İNCELEDİ, MUHTARLARI DİNLEDİ” için 1 yorum

  1. ASIM CAKIR : diyor ki:

    18 SENEDIR AYNI MASALI DINLIYORUZ DEVREK YOLU ILE ILGILI SOZLER FILIMIN 2020 VERSIYONU