logo

AK PARTİ’DEN 15 ENGELLİYE TEKERLEKLİ SANDALYE

Kdz. Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği’nde düzenlenen törende AK Parti İlçe Başkanlığı tarafından temin edilen 15 adet manuel tekerlekli sandalye, ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara teslim edildi.

Kdz. Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği’nde AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığı tarafından temin edilen 15 adet manuel tekerlekli sandalyenin teslimi töreni düzenlendi.

4 Haziran Perşembe günü Kırmacı Mahallesinde bulunan Fiziksel Engelliler Derneği’nin bahçesinde düzenlenen törene Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, AK Parti Kdz. Ereğli Kadın Kolları Başkanı Fatma Doğru, Kdz. Ereğli Sosyal Hizmet Merkezi Müdür V. Deniz Peker, Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk, Dernek 2. Başkanı Ahmet Hasan Eroğlu, dernek yöneticisi iş kadını Aysel Manay, parti yöneticileri, engelli yakınları ve davetliler katıldı.

ÇORUMLUOĞLU MEMNUNİYETİNİ İFADE ETTİ

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başlayan törende konuşan Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, bu tarz anlamlı etkinliklerde bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Çorumluoğlu, devletin maddi ve manevi desteklerle sosyal sorumluluk şatlarını yerine getirdiğini kaydederek, “Dolayısıyla devleti devlet yapan sosyal sorumluluk projesidir. O manada engellilerimiz, şehit ailelerimiz, gazilerimize son derece iyi şartlarda hizmet edilmeye başlandığından da memnuniyet duyduğumu belirtmek isterim.” ifadelerine yer verdi.

AK PARTİ YÖNETİCİLERİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Çorumluoğlu, engelli vatandaşlar için tekerlekli sandalye teminin de bulundukları için AK Parti yöneticilerine teşekkür ederek, “Çünkü cebinde her para olana bu tür işlere yardım etmek nasip olmuyor. Bu ayrı bir duydu. Cenabı Allah parayı verdiğinde yanında da bu duyguyu da size verecek ki siz bu desteği sağlayacaksınız. Şükürler olsun ki buradaki hazirun bu duygulara ulaşmış arkadaşlarımız. Ben bu çalışmaların devamını diliyorum. Derneğimizin her zaman yanındayız. En son Almanya’dan bir tır malzememiz geldi, yakın bir zamanda bunların teslimini de beraberce yapacağız.” dedi.

“DEVLET HER ZAMAN YANINIZDA…”

Devletimizin kapısının her zaman engelli vatandaşlara açık olduğunu söyleyen Çorumluoğlu, “Biz ne yaparsak yapalım sizin yükünüzü tamamen alamayız ama hafifletebiliriz. Arkadaşlarımızın aldıkları araçların hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Kazasız belasız, kovid belasının olmadığı hayırlı bir ömür diliyorum. Derneğimizin bundan sonra da yanında olacağız, destekçisi olacağız. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

BOZKURT, “EREĞLİ AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİNE KAVUŞTUĞUNDA…”

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt da engelli vatandaşların her zaman yanında olmaya devam edeceklerini kaydetti ve “Hepimiz engelli olmaya adayız, kimsenin kişisel tercihi değil. Bu noktada hepimize görevler düşmekte. İnşallah AK Parti iktidarı olarak 2002’den bugüne kadar engelli vatandaşlarımızın yanında olduk, olmaya devam ediyoruz. Sosyal anlamda, ekonomik anlamda ve her noktada engelli vatandaşlarımızın yanındayız. İnşallah 2024’te Ereğli AK Parti belediyeciliğine kavuştuğunda burada da çok daha farklı şeyler olacağının inancındayız. Bu konuda inancımız tam. Bundan sonraki süreçte yine Fiziksel Engelliler Derneğimiz ile beraber ortak noktada buluşacağız. Onların her sorununda yanlarındayız. Sayın başkanımızla geceli gündüzlü görüşüyoruz. Sayın Kaymakamımız da devamlı olarak Fiziksel Engelliler Derneği’nin yanında. Hizmete devam diyoruz. Derneğimizin sorunlarını giderme noktasında elimizden geleni yapacağız. 2024’te Ereğli’yi belediyecilik anlamında aldığımızda çok daha farklı şeyler yapacağız.”dedi.

ŞENTÜRK’TEN TEŞEKKÜR

Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk de derneğe yapılan yardımdan duyduğu memnuniyeti belirterek, “Engelli olmak kişisel bir tercih değildir. Kimin ne zaman başına ne geleceği belli olmaz. Hiç bir anne engelli bir çocuk dünyaya getirmek istemez. Hiç kimse de sakat kalıp engelli olmak istemez. Yaşamı sizlerle birlikte paylaşmak istiyoruz. Paylaşırken de bize yardım değil destek olmanızı istiyoruz. Bugün burada 15 engelliyi daha tekerlekli sandalyeye kavuşturmuş olmanın sevincini yaşıyoruz. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Sayın Kaymakamımız da mesai kavramı olmaksızın bizim derdimizi dinleyip kahrımızı çekiyor. Kendisine de ayrıca teşekkür ediyorum.”diye konuştu.

Konuşmaların ardından Kaymakam Çorumluoğlu ve Dernek Başkanı Şentürk birlikte AK Parti İlçe Başkanı Bozkurt’a plaket takdiminde bulundular.

Tören katılımcılarla hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından son buldu.

Etiketler: » » »
Share
255 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ