logo

AK PARTİ’DEN ‘UÇAR’LI HIZLI TUR!

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar ve ilçe yöneticileri ile birlikte bir günde 5 ayrı ziyaret gerçekleştirerek hızlı tura imza attı.

Basın Bürosundan verilen bilgiye göre ; Heyet ilk ziyaretini Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’na gerçekleştirdi. Konuşmalarda gündem ve artan korona virüs vaka sayıları ile gelinen son durum hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Ardından Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası ziyaret edildi. Milletvekili Uçar ile İlçe Başkanı Bozkurt, pandemi sürecinden şoför esnafının da ciddi anlamda etkilendiğini ifade ederek her zaman esnafın yanında olduklarını belirttiler. AK Parti heyeti, diğer bir ziyaretini Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği’ne gerçekleştirdi. Karşılıklı memnuniyetin ifade edildiği ziyarette konuşan AK Parti İlçe Başkanı Saffet Bozkurt Dernek Başkanı Necati Günay’a desteklerinden ötürü teşekkür etti. Milletvekili Hamdi Uçar da dernek binasını kazandıran önceki dönem Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a teşekkürle andı ve “Ereğli’nin ekonomik olarak ne kadar önemli olduğunu burada anlatmaya gerek yok. Ereğli’nin ekonomisiyle ilgili veya kamu hizmetleriyle ilgili ya da diğer alanlarla ilgili yapılacak yatırımlarla ilgili her ne kadar basının karşısına çıkıp ‘şunu yapıyoruz, bunu yapıyoruz’ diye anlatmasak da Ereğli’nin sorunlarını temelinde biliyoruz. Çözümlerini de biliyoruz. Takip ediyoruz.” ifadelerini kullandıktan sonra basının önemine dikkat çekti. Ziyaret dizisi İlçe Tarım Müdürlüğü ile devam etti. İlçe Tarım Müdürü Osman Günaydın tarım alanında gerçekleştirmek istedikleri projelerinden bahsederek, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) ihtiyacını tekrarladı ve kurulması için destek istedi. Günün son ziyareti Türk Metal Sendikası Ereğli Şubesi’ne gerçekleştirildi. Ziyarette, sendikal faaliyetler ve pandemi sürecine ilişkin görüş alışverişinde bulunularak karşılıklı birlikte çalışma dilekleri iletildi.

UÇAR, POSBIYIK’I ‘AĞIR’ ELEŞTİRDİ!

Öte yandan Ak Parti’den gönderilen revize açıklamada Uçar’ın Posbıyık’ı şu ağır sözlerle eleştirdiği eklendi:

“Halil Posbıyık’ın Zonguldak’taki canlı yayınında tarafıma sarf ettiği sözleri dinledim. Siyasi üslubunu hiç beğenmediğimi söylemeliyim. Bu sağlıklı bir adamın sarf edeceği sözler değil. Ereğli’yi sevmediğimi söylemesi doğru değil. Gündemi boşu boşuna meşgul ediyor. Erdemir ile ilgili ‘Gerekirse demokratik hakkımız olan eylemlere başlayabiliriz’ dili ne dilidir biliyor musunuz? Bu dil HDP dili, parlamentoda bunu HDP yapıyor. Sürekli bölgeyi ayrıştıran, kutuplaştıran, bölüp-parçalayan bir dil kullanıyor. Sayın Posbıyık, burada böyle bir dil kullanıyor. Bu dilden aslında acilen uzaklaşması lazım.  Malum biliyorsunuz Ereğli’nin İl yapılması veya Düzce’ye bağlanması gibi böyle içi boş cümleler kullanıyor. Bunlar ne sağlıyor Ereğli’ye, ne katkı sağlıyor? 2 yıldır belediye başkanı. Sürekli ağlamak üzerine, eleştirmek üzerine, tenkit etmek üzerine, çaresizlik üzerine bir politika izliyor. Ya siz belediye başkanı olduğunuz zaman çıktığınızda meydanlara, ‘Bana Erdemir yardım ederse, bana merkezi hükümet yarım ederse, katkı sağlarsa, projeleri yapacağım’ mı dediniz? Kaldı ki Ereğli bölgemiz de maddi anlamda en güçlü ilçelerimizden bir tanesi. Hiçbir zaman mazeret üretebilecek ilçe değil. Zonguldak merkez ile ilgili konuşuyor. Ereğli’nin İller Bankasından aldığı pay, Zonguldak merkezin aldığından daha fazla. Ya burası ağlama yeri değil ki. Vatandaş sizi, ağlayın diye göndermedi oraya. Mazeret bulun diye göndermedi. Belediye Başkanı buraya bir şey kazandırmıyor, bir katkı sağlamıyor. Psikolojisi bozulmuş belli ki. Bir şey üretemeyeceğini de anlamış kendisi. Projeden ziyade sürekli bir yerlere saldırarak, birilerini eleştirerek, birilerini tenkit ederek gündemde kalmaya çalışıyor.”

Uçar, ayrıca, Kdz. Ereğli Hükümet Konağı ile İlçe Emniyet Müdürlüğü binasının 2021 yılı yatırım planına alındığını ve Erdemir ile sorunların çözüldüğünü belirterek, önümüzdeki günlerde çok daha olumlu gelişmelerin yaşanacağını kaydetti.

GALERİ FOTOĞRAFLARI :

Etiketler: »
Share
267 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ