logo

AK PARTİLİ VEKİLLERİN EREĞLİ GÜNLÜĞÜ

AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu, Hamdi Uçar ve Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun; partilerinin Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatını ziyaret etti.

Partinin Basın Bürosundan verilen bilgiye göre; Ziyarette, Ereğli’de tamamlanan ve devam eden kamu yatırımları ile ilgili açıklama yapan Milletvekili Polat Türkmen; yıllarca yapımı tamamlamayan Ereğli-Devrek yolu ile ilgili “Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği sözün gereği yapılacak. Aşklara konu olan Ereğli-Devrek yolu mutlu son ile bitecek” dedi.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, Ereğli-Devrek yolu ile yakından ilgilenen Milletvekillerine teşekkür ederken; başta Hükümet Konağı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü binaları olmak üzere ilçenin bazı taleplerini de Milletvekillerine aktardı.

İlçede yıllardır kiralık bir binada hizmet veren Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin, bir an önce kendi binasında hizmet vermesi konusunu gündeme getiren Bozkurt; bunun yanı sıra çevre yolu, fakülte, Ören mevkiine köprü, PTT’ye kargo elemanı alınması ve Kızılcapınar Köyü’ne kavşak talebinde bulundu. Bozkurt’un ilçe adına dile getirdiği talepleri yerinde bulduğunu ifade eden Milletvekili Türkmen, ilgilenme sözü verdi.

Tersanelerle Deniz Ticaret Odası Batı Karadeniz Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Erdem’in ev sahipliğinde, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’ın da katıldığı toplantının oldukça verimli geçtiğini ifade eden Milletvekili Türkmen; Ereğli’deki tersanelerin canlandırılması ve buna paralel olarak istihdam sayısının arttırılması yönündeki çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

NAKLİYECİLERLE BİR ARAYA GELDİLER

Milletvekilleri Türkmen, Çolakoğlu, Uçar, İl Başkanı Tosun, Ereğli İlçe Başkanı Bozkurt ve Yönetim Kurulu Üyeleri daha sonra ilçede bir dizi ziyarette bulundular.

İlk olarak S.S. Erbirlik Karayolu Yük Taşıma Kooperatifi’ne giden AK Parti heyeti, burada nakliyecilerin sorunlarını dinledi. Kooperatif kurucularından Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek’in de hazır bulunduğu ziyarette, nakliyeciler; ERDEMİR ile yaşadıkları otopark ile kantar sorununu gündeme getirdiler. Milletvekili Türkmen, dile getirilen sorunların karşılıklı istişarelerle çözüme kavuşturulabileceğini söyledi.

EMNİYET ZİYARETİ

Daha sonra İlçe Emniyet Müdürü Hakan Çelik’i ziyaret eden Milletvekilleri, İl ve İlçe Başkanı ile parti yöneticileri; güvenlik güçlerinin halkın güveni ve huzuru için önemine vurgu yaptılar.

Emniyet Müdürü Çelik, sorumluluk bölgelerinde meydana gelen olayları anında müdahale ederek kısa sürede sonuçlandırdıklarını belirtirken; Milletvekili Türkmen ise pandemi dolayısıyla mesailerini daha yoğun bir şekilde geçiren emniyet mensuplarına özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

ERDOĞAN’A ZİYARET

AK Parti heyeti, İlçe Emniyet Müdürlüğünün ardından Erdoğan Metal’e geçerek, firma sahibi AK Parti önceki dönem Zonguldak Milletvekillerinden Fazlı Erdoğan ile bir süre görüştü. Erdoğan; Milletvekillerini, İl ve İlçe Başkanlarıyla birlikte ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ziyaretlerinden dolayı teşekkür edip çalışmalarında başarılar diledi. Milletvekili Türkmen, burada yaptığı konuşmada, Erdoğan’ın bölgeye önemli hizmetlerde bulunduğunu belirterek işlerinde kolaylıklar diledi.

TAT METAL ZİYARETİ

Milletvekilleri ile İl ve İlçe Başkanının son durağı Tat Metal oldu. Tat Metal’de Yönetim Kurulu Başkanı Akın Tatoğlu ile görüşen AK Partililer; koronavirüs salgını nedeniyle içinde bulunduğumuz pandemi sürecinin piyasaya etkileri üzerine istişarelerde bulundular.

Etiketler: »
Share
282 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ