logo

ALAPLI BELEDİYESİ’NİN COVİD-19 İLE MÜCADELESİ SÜRÜYOR

Alaplı Belediyesi’nin koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele için kentte hem dezenfekte hem de temizlik çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi. Ayrıca; Belediye Başkanı Nuri Tekin’in talimatıyla ilçedeki tüm sağlık ocaklarına maske dağıtımı gerçekleştirildiği ifade edildi.

Alaplı Belediyesi Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre; hijyen ekipleri; koronavirüsün yayılmasına engel olmak, vatandaşları hastalıktan korumak ve virüsün etkilerini en aza indirmek amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Ekipler özellikle halkın ortak kullandıkları alan ve materyaller üzerinde yoğun olarak dezenfekte işlemi yaparken, her gün bankalara ait tüm ATM cihazları dezenfekte ediliyor. Ayrıca ekipler, İlçe merkezinde bulunan tuvaletlerde düzenli olarak temizlik ve dezenfekte işlemi gerçekleştirirken, kanalizasyon terfi istasyonlarında dezenfekte çalışması yapılarak ilaçlanıyor.

SAĞLIK OCAKLARINA MASKE DAĞITILDI

Diğer yandan Belediye Başkanı Nuri Tekin’in talimatıyla Zabıta Müdürü Şeyda Daşgın tarafından risk seviyesinin yüksek olduğu Sağlık Merkezlerine maske dağıtımı yapıldı. 1 Nolu Aile Sağlık Merkezi ve 2 Nolu Aile Sağlık Merkezlerinde görevli Aile hekimlerine teslim edilen maskeler aile hekimleri ve sağlık merkezilerine muayene olmak için gelen vatandaşlara dağıtılacak.

“EL ELE VEREREK ZORLU SÜRECİ AŞACAĞIZ”

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, salgından dolayı kullanımı artan maskeleri bu süreçte fedakarca çalışan sağlık çalışanlarına da ulaştırdıklarını belirterek, “1 Nolu Aile Sağlık Merkezi ve 2 Nolu Aile Sağlık Merkezlerinde görevli Aile hekimlerimize maskelerini teslim ettik. Fedakârca çalışan sağlık çalışanlarımızı ve sağlık merkezilerine muayene olmak için gelen vatandaşlarımızı maskesiz bırakmak istemiyoruz. Sağlık merkezilerine düzenli olarak maske dağıtımına devam edeceğiz. Tüm Alaplılı hemşerilerimizin başta kendi sağlıkları olmak üzere, ailesinin, yakınlarının, sevdiklerinin de sağlığını düşünerek hareket etmelerini rica ediyoruz. Bu doğrultuda bütün vatandaşlarımızın en başta evlerinden çıkmamalarını, eğer çıkmak zorundularsa mutlaka maske kullanmalarını önemle hatırlatmak istiyoruz. Koronavirüs salgınına karşı mücadele ettiğimiz bu günlerde el ele vererek bu zorlu süreci hep birlikte atlatacağız.” diye konuştu.

Share
284 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ