logo

ALAPLI’DA CUMA NAMAZI HAZIRLIĞI

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kapanan camiler, 29 Mayıs Cuma günü cuma namazıyla yeniden cemaate açılıyor. Alaplı Belediyesi, cemaatin hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak namazlarını kılabilmesi için İlçe merkezinde bulunan Çağlayan cami önünde hazırlıklara başladı.

Koronavirüs salgını nedeniyle 16 Mart 2020 tarihinde ibadete kapatılan camilerin 29 Mayıs Cuma günü yeniden cemaate açılacak olması nedeniyle, camilerde temizlik ve dezenfekte çalışmalarına başlayan Alaplı Belediyesi, Çağlayan Cami önünde kılınacak Cuma namazı öncesi, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uygun kılınabilmesi için Zabıta ekipler tarafından 1,5 metrelik mesafenin ayarlanması amacıyla işaretleme çalışması başlatıldı.

CAMİLER DEZENFEKTE EDİLDİ

Çalışmaları yerinde inceleyen Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, “Uzun bir aradan sonra özlemle beklediğimiz Cuma namazının sağlıklı ve huzurlu bir ortamda kılınması için ekiplerimiz ibadete açılacak camilerimizi tekrar dezenfekte etti.”dedi.

İlçe merkezinde Cuma namazının Çağlayan Cami önünde otoparkta kılınacağını belirten Tekin, “Belediyemiz bağlı hijyen ekiplerimiz, İlçe merkezi ve mahallelerimizde ibadete açılacak camilerimizde dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor. Zabıta ekiplerimiz ise, Çağlayan cami önünde otoparkta kılınacak Cuma namazı öncesi namaza gelecek vatandaşların seccadelerini serebilecekleri yerleri, sosyal mesafe kurallarına göre işaretleme çalışmalarına başladı. Ayrıca yarın olumsuz hava koşullarına karşı Cuma namazını kapalı bir alanda kılınması için kapalı pazaryerini de hazır hale getiriyoruz. Cuma namazı öncesi vatandaşlarımıza maske dağıtımı yapacağız. Vatandaşlarımızın bu virüsten etkilenmemesi için camilerimizde dezenfekte çalışmalarını yaparak önlemlerimizi alıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Share
239 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ