logo

ALAPLI’YA YENİ FAKÜLTE İÇİN GAZETECİLER ÖNCÜLÜK YAPIYOR

Alaplı Gazeteciler Derneği yönetimi, ilçeye 4 yıl önce sözü verilen Teknoloji Fakültesinin kurulması amacıyla bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Zonguldak-Alaplı Gazeteciler Derneği yönetimi, Alaplı ilçesine 4 yıl önce sözü verilen Teknoloji Fakültesinin kurulması amacıyla bir dizi ziyaretlerde bulundu.

İlk ziyaret Meslek Yüksek Okulu Müdürü oldu

Alaplı Gazeteciler Derneği Başkanı Doğan Bostancı ve yönetim kurulu üyelerinin fakültenin son durumu ile ilgili bilgi almak ve süreci hızlandırmak amacıyla ilk durağı Alaplı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Dr. Ahmet Oturak’ın makamı oldu. Gazeteciler Derneği yönetimi Oturak’ın ardından Alaplı Kredi Yurtlar Müdürü Erhan Yavaş ve son olarak Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’i de makamında ziyaret ederek, fakülte konusunun tekrar canlandırılması ve ilçeye kazandırılması noktasında görüş alış-verişi de bulundu.

Destek arayışları sürdü

Alaplı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Oturak, okullarında bin 268 kayıtlı, 860 aktif öğrencilerinin bulunduğunu belirterek, “Eğitim-öğretim uzaktan eğitim ile devam ediyor. Tabi ki fakültemiz olsun isteriz. Bu konuda iyi niyetli girişimlerinizi takdir ediyorum. Alaplı’mızda 180 uluslararası öğrenci var. Bunun dışında eğitimin aksamaması için çalışıyoruz. Eğitime yapılan her katkıya sonuna kadar destek veririz” dedi.
Yüksekokulun ardından Alaplı Kredi Yurtlar Müdürü Erhan Yavaş’tan süreç konusunda bilgi alan Gazeteciler Derneği Yönetimi, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’den de konuyla ilgili destek istedi.

Bostancı,” Alaplı’ya yüksek okul yada fakülte istiyoruz”

Alaplı Gazeteciler Derneği Başkanı Bostancı ise Alaplı’nın asıl gündeminin Fakülte olması gerektiğini ifade ederek, “Bu düşünce ile bugün ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. Önümüzdeki hafta AK Parti Alaplı İlçe Başkanlığı başta olmak üzere diğer siyasi partilerimize gideceğiz. Onlarında görüş ve önerilerini alacağız. Ardından Ankara’ya gidip, görüşmeler yapacağız. Alaplı’da şu ana kadar oldukça faydalı görüşmeler oldu. Alaplı’ya 4 yıllık yüksek okul yada Fakülte istiyoruz. Bunu Alaplı halkı olarak yürekten istiyoruz” dedi. (iha)

Share
241 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ