logo

ALTI ROTARY KULÜBÜ EREĞLİ’DE BİR ARAYA GELDİ

Karadeniz Ereğli Rotary Kulübü, 2014 yılından bu yana her yıl düzenledikleri “Uzunmehmet’i Anma ve Hamsi Günü” etkinliklerinde şehir dışından gelen 6 farklı kulüpten misafirleri Ereğli’de ağırladı.

Karadeniz Ereğli Rotary Kulübü, 2014 yılından bu yana her yıl düzenledikleri “Uzunmehmet’i Anma ve Hamsi Günü” etkinliklerinde şehir dışından gelen 6 farklı kulüpten misafirleri Ereğli’de ağırladı.

Ankara Maltepe RK, Ankara Gazi RK, Zonguldak RK, Akçakoca RK ve Ankara Tunalı Hilmi RK üyelerinin ve Öğrenci Değişim Programı ile Türkiye’ye gelen öğrencilerin katıldığı etkinlikte, misafirler Ereğli’nin tarihi yerlerini gezdiler, tekne turu ile Karadeniz’in tadını çıkarttılar.

ERDEMİR İLKOKULU’NDA ANLAMLI PROJE

2 Kasım Cumartesi akşamı çok sayıda konuğun katıldığı ve Tims Fabrika’da gerçekleşen ortak toplantıda ise kulüp başkanları sırayla gündemlerini paylaştılar. Karadeniz Ereğli Rotary Kulübü 2019-2020 Dönem Başkanı Rtn. Aykut Ateş yaptığı konuşmada; katılımcılara teşekkür ederek, “Eşlerimiz bir süredir, uzmanlarla birlikte harika bir proje üzerinde çalışıyorlardı. Down Sendromlu çocuklarımız için tahsis edilen Erdemir İlkokulu bünyesindeki sınıfımızın eğitime hazır hale getirilmesi için harika bir çalışma gerçekleştirdiler. Kendilerini kutluyorum.” şeklinde konuştu.

Kulüp Başkanı Ateş, şehir dışından gelen misafirlere küçük bir sürpriz de yaparak, T.C Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından sürdürülen “Geleceğe Nefes” projesi kapsamında 11 Kasım tarihinde Zonguldak çevresine dikilecek olan fidanlara isimlerinin verileceğini belirten katılım belgelerini takdim etti.

Roteş Ülkü Kırçıl Ateş ise proje süresince birlikte çalıştıkları Kdz.Ereğli Rehberlik Araştırma Merkezi yetkililerinden Sevda Ekici’ye, özel eğitim öğretmenlerinden Çağla Seven’e, sundurma ve duvarların kaplanmasında gönüllü olarak çalışmalara destek veren Burhan Ateş ve Çetin Aslan’a teşekkür etti.

Toplantının ardından müzikli yemekte konuklar gönüllerince eğlendiler.

3 Kasım Pazar günü ise Uzunmehmet’in kömürü bulduğu bölge olan Köseağzı’nda düzenlenen etkinlikte davetliler için mangalda hamsi yapıldı. 100’ün üzerinde katılımcı müzik eşliğinde geçirdikleri keyifli günün ardından kapanışta hep birlikte aile fotoğrafı çektirdiler.

Share
717 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ