logo

ASKON’LU İŞ İNSANLARI SESLİ VE EKİBİNİ İFTARDA AĞIRLADI

  • İYİ Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Murat Sesli, belediye meclisi 1. sıra adayı Op. Dr. Evrim Balbaloğlu ve Kdz. Ereğli Belediyesi önceki dönem başkanlarından Murat Sesli, ASKON Zonguldak Şube Başkanı Özgür Erdoğan ve üyelerin ev sahipliğini yaptığı iftar davetine katıldı.

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Zonguldak Şube Başkanı Özgür Erdoğan ve dernek üyesi sanayici ve iş insanları, 22 Mart Cuma günü iftarında İYİ Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Murat Sesli, belediye meclisi 1. sıra adayı Op. Dr. Evrim Balbaloğlu ve Kdz. Ereğli Belediyesi önceki dönem başkanlarından Murat Sesli’yi konuk etti.

ÖZGÜR ERDOĞAN BÖLGESEL EKONOMİYE DİKKAT ÇEKTİ!

Davete icaplarından dolayı Sesli ve ekibine teşekkür eden teşekkür eden ASKON Zonguldak Şube Başkanı Özgür Erdoğan, Zonguldak’ta kısa süre önce faaliyete başlayan derneklerinin kısa sürede örgütlenmesini tamamlayarak bölge ekonomisinin gelişmesi, büyümesi ve yeni yatırımların yine bölgeye çekilmesini amaçladıklarını ifade etti. Yerel yönetimlerle iş birliğinin büyük önem taşıdığını anlatan Erdoğan, Murat Sesli’yi daha önce belediye başkanlığı yaptığı dönemden iyi tanıdıklarını ve ilçeye güzel hizmetler yapacağına inandığını ifade ederek başarılar diledi.

İftar davetinden dolayı ASKON Zonguldak Şube Başkanı Özgür Erdoğan, dernek üyesi sanayici ve iş insanlarına teşekkür eden Kdz. Ereğli Belediyesi önceki dönem belediye başkanlarından Murat Sesli, göreve geldiklerine sanayici ve iş insanlarından hep isteyen değil veren belediye olacağını söyledi.

GELİR GETİRİCİ VE İSTİHDAM SAĞLAYICI PROJELER…

Sesli konuşmasında “ASKON Zonguldak Şubesi’nin öncelikle bölgemize hayırlı olsun. Özgür arkadaşımızı ve sizleri yakınen tanıyorum. Ne kadar aktif olduğunuzu biliyorum. Her biriniz bölgemizdeki yatırımlarınızla önemli bir istihdam sağlıyorsunuz. Bu birlikteliğinizden dolayı sizleri kutluyorum ve tebrik ediyorum. Ayrıca iftar davetinizden dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Önümüzde bir yerel seçim var. Az bir zaman kaldı. Bizlerde ekip arkadaşlarımızla bir yola çıktık. Yaklaşık 2 yıldır proje hazırlığı içerisindeydik. Cumhuriyet’imizin 100. Yılında 100 proje ile geliyoruz” diyerek yola çıktık. Kdz. Ereğli’nin ihtiyacı olan, sorunlara çözüm üreten, ayağı yere basan ve her biri yapılabilir projelerimizi Kdz. Ereğli’de hayata geçirmek istiyoruz. Baktığınız zaman projelerimizin çoğunluğu direk insan odaklı, sosyal projeler. Belediyeye hem gelir getirici hem de istihdam sağlayacak çok sayıda projemiz var. Kdz. Ereğli’de maalesef son 15 yılda değişen hiçbir şey yok. Mahallelerde bile halen daha benim dönemimde dökülen asfaltlar duruyor. Kdz. Ereğli 15 yıldır hizmet alamamış. Bu açığı kapatmamız lazım. Beni daha önceki belediye başkanlığı dönemimden hatırlıyorsunuz. Nasıl hizmet yapacağımı da biliyorsunuz. Biz göreve geldiğimizde 31 mahalleye eşit hizmet götüreceğiz. Evet, festivalleri en güzel şekilde yapacağız. 14. Ve 15. Festivali daha önce ben yaptım. Esnaftan bir kuruş para almadık. Göreve geldiğimizde esnaftan, sanayiciden, tüccardan, taksiciden, halk otobüsçüden ve servisçiden bir kuruş para almayacağız. Belediye sanayici, esnaf ve tüccarın ortağı değildir. Sanayici, esnaf ve tüccarımız belediyeye zaten vergisini, su parasını, her şeyini ödüyor. Biz göreve geldiğimizde esnaftan, sanayiciden, tüccardan alan değil veren belediye olacağız. Zorlaştıran değil kolaylaştıran olacağız. ” dedi.

“İMAR ÇETELERİNE GEÇİT VERMEYECEĞİZ”

Kdz. Ereğli’de çok büyük imar sorunları olduğunu savunan Sesli, “Belediye bir 18 uygulaması yapmış, vatandaşımızın babadan kalma yada kıt kanaat biriktirerek aldığı arsasına yaptığı eve hiç tanımadığı 20 kişiyi ortak etmiş. İnsanlar çatılara çıkıp kendilerini yakmaya çalışmış. Vatandaşımızın gönlü rahat olsun; göreve geldiğimizde tüm imar sorunlarını çözeceğiz. Vatandaşın işini kolaylaştıracağız. Kanunları ve yönetmelikleri vatandaşlarımızın lehine olacak şekilde kullanacağız. İmar çetelerine geçit vermeyeceğiz. 15 yılda Kdz. Ereğli’de türeyen ve görev yapan belediye yönetimlerinin çok büyük veballeri var. Bunlara hep yol vermişler ama vatandaşları mağdur etmişler. Sizler aracılığıyla bir kez daha vatandaşlarımıza sesleniyorum; tüm imar sorunlarını çözecek tek bir ekip var. Oda biziz. Çünkü bizim ekibimizde belediyeden rant bekleyen hiç kimse yok. Vatandaşlarımız bizi biliyor. O yüzden hep diyorlar; Yaparsa Murat Sesli yapar.” diye konuştu.

Paylaşın:
177 Kez Görüntülendi. Etiketler: »
#

SENDE YORUM YAZ