logo

BAKAN YERLİKAYA AÇIKLADI: “BUGÜN İTİBARI İLE EREĞLİ İLÇEMİZ..”

  • İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya 19 Kasımda meydana gelen fırtına ve sel felaktinden büyük zarar gören Kdz. Ereğli’nin Kdz. Ereğli’nin Afet Bölgesi İlan edildiğini resmen.

Bakan Yerlikayanın açıklaması şöyle :

“Zonguldak ilimizde 19 Kasım Pazar günü yaşanan kuvvetli yağışlar sonucu Karadeniz Ereğli ilçesinde meydana gelen heyelan ve sel afetleri nedeniyle:

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünce yapılan tespitlere göre 133 çatı uçması tespit edildi.

Defterdarlık Zarar Tespit Gurubunca yapılan zarar tespitlerinde şu ana kadar 54 konut ve 226 işyeri zarar gördü.

AFAD İl Müdürlüğünce yapılan etüdlerde heyelandan 10 konutun etkilendiği, 1 konutun kalıcı olarak boşaltıldığı ve 9 konut için önlem alınmasına dair rapor hazırlandı.

Tarım İl Müdürlüğünce şu ana kadar yapılan tespitlerde 135 sera ile 76 balıkçı teknesinin zarar gördü. Bugün itibarıyla Karadeniz Ereğli ilçemiz Genel Hayatı Etkili Afet Bölgesi ilan edildi.

4 vatandaşımızın hayatını kaybettiği ve 11 vatandaşımızın da kayıp olduğu Karadeniz Ereğli’sinde AFAD Gönüllülerimiz sokakları temizliyor, su basan iş yeri ve evlerde hayatın normale dönmesi için canla başla çalışıyor. Karadeniz Ereğli’sindeki hemşehrilerime tekrar geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.

AFAD Gönüllülerimizin her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

MİLLETVEKİLİ BOZKURT :

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt ise konu ile ilgili kısa açıklamasında, “19 Kasım tarihinde ilimizde etkili olan yoğun yağışlar nedeniyle sel ve su baskınlarının yaşandığı Kdz. Ereğli ilçemiz Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi ilan edildi. Devletimizin gücü ve imkanlarımız ile vatandaşlarımızın tüm kayıplarını gidereceğiz. Rabbim ülkemizi ve milletimizi her türlü afetten muhafaza eylesin.” dedi.

KAYMAKAMLIK:

Kdz. Ereğli Kaymakamlığının paylaşımı ise şöyle :

.

KDZ. EREĞLİ BELEDİYE BAŞKANI HALİL POSBIYIK’IN PAYLAŞIMI :

Paylaşın:
296 Kez Görüntülendi. Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ