logo

BALBALOĞLU İRONİ YAPTI: “ÇOK ÖĞRETİCİ OLMUŞTUR!”

İyi Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Op. DR. Evrim Balbaloğlu, Ak Parti Zonguldak Milletvekillerinin Ereğli’deki basın açıklamalarını, “gerçeklerin ortaya çıkması açısından öğretici olmuştur” değerlendirmesi yaptı.

İyi Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Op. DR. Evrim Balbaloğlu, Ak Parti Zonguldak Milletvekillerinin Ereğli’deki basın toplantısında yaptıkları açıklamalarını yazılı olarak eleştirdi. Açıklamasında “AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİN AÇIKLAMALARI GERÇEKLERİN ORTAYA ÇIKMASI AÇISINDAN ÇOK ÖĞRETİCİ OLMUŞTUR!” başlığı ile ironi yapan Balbaloğlu’nun 8 ayrı madde halinde kamuoyunun değerlendirmesine sunduğu açıklaması şöyle :

“YENİ VE İÇ AÇICI HİÇBİR GELİŞME YOKTUR”

AK Parti Zonguldak milletvekillerini 9 Nisan 2021 tarihinde bir arada ve Ereğli’de görmekten mutlu olduk. Yapımı tamamlanan ve takibi yapılan projeler hakkında verdikleri bilgiler için de ayrıca teşekkür ederiz.

Ancak Sayın Milletvekillerinin tekrarlardan öteye gitmeyen söylemleri, Ereğli halkımızın bazı acı gerçeklerle yüz yüze kaldığının adeta göstergesi olmuştur. Konuşmalarda ne yazık ki bilinmeyen, yeni ve iç açıcı hiçbir gelişme yoktur. Bu anlamda nelerin yapılmadığını/yapılamayacağını işaret etmesi açısından çok öğretici olmuştur! 

Bunları; yani gözden karçırılmak istenen acı gerçekleri, yapılmayan hizmetleri, dahası yapabilme erkinin dahi olmadığını maddeler halinde gözler önüne sermek ve Karadeniz Ereğli halkımızın değerlendirmesine sunmak istiyoruz: 

KAMU BİNALARINININ DURUMU

1-2018 yılında biteceği taahhüt edilen ve maliyeti üstünde müteahhide verilen 56 km.’lik EREĞLİ-DEVREK YOLUNUN daha hala 2023’e kadar bitirileceğini öğreniyoruz.

2-2019 yılında yıkılan ve daha önce projesi bittiği ifade edilen KAYMAKAMLIK VE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ BİNASINDA herhangi bir projenin olmadığını ve TOKİ’ye devir edileceğini öğreniyoruz.

3-2019 yılında projenin tamamlandığı ifade edilen AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ için bir projenin olmadığını, projenin yeni başlayacağını öğreniyoruz.

“İKTİDAR RAPOR BEKLEMEZ, GEREĞİNİ YAPAR!”

4-Bölge İktidar Milletvekillerimiz 19 yıllık iktidarlarını unutmuş olacaklar ki; muhalefete 20 yılda ne yaptıklarını sorguladıklarını görmekteyiz. 2011 yılından beri kan ağlayan TERSANELERİMİZ için hala rapor beklediklerini görüyoruz. Muktedir olan bir iktidar ve onun temsilcileri rapor beklemez, gereğini yapar! Bu durum bölgemiz adına büyük üzüntü vericidir!

“HALA KAMPÜS ÜZERİNDEN SİYASET YAPILIYOR!”

5-Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sayın Saadet ORUÇ hanımefendinin 2019 yılında bölge iktidar milletvekilleri ile birlikte Fakülte Kampüsü binasının inşa edileceğinin söylemi üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen fakülte binasının başlamadığını ama hala üzerinden siyaset yapıldığını görmekteyiz. Görünen o ki;  Kdz.Ereğli’de Eski Devlet Hastanesi alanına Fakülte Kampüsü inşaatını İYİ Parti olarak biz yapacağız.

ERDEMİR’DE İŞE ALIMLAR KONUSU

6-Erdemir işçi alınımından memnuniyet duyduğumuzu ve bazı öncelikler ve kriterler getirilmesi gerektiğini daha önce açıkladık. Bu aşamada;  Yeni işe alımlarda liyakat ve Ereğli ikametinin önemine, OYPA çalışanlarının mağduriyetlerinin giderilmesi için Sayın OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş ERDEM’le istişare edilmesinin önemine Sayın milletvekillerinin dikkatini tekrar çekmek ve aynı hassasiyeti kendilerinden de beklediğimizi ifade etmek isteriz.

7-Daha önce ısrarla ifade ettiğimiz Zonguldak’ın dışarıdan yatırımcı alabilmesi için yatırım teşvik derecesinin yükseltilmesi yönünde herhangi bir çalışmayı milletvekillerimizden duyamamanın üzüntüsünü yaşamaktayız. Bu konuda da ivedilikle kendilerinden bir çalışma beklemekteyiz…

“19 YILDA NE YAPTINIZ?” DİYE SORDU

8- Karadeniz Ereğli Anadolu Lisesi (KEAL)’in 2018 yılından bu yana ancak onaylanarak nitelikli okullar kapsamına alınmasını, beklentinin gecikmelide olsa gerçekleşmesini eğitimimiz adına memnuniyet verici bulmaktayız.

Sayın Ak Parti Milletvekillerinin tüm bu açıklamaları ışığında soruyoruz:

“19 YILDA NE YAPTINIZ? …..”

Etiketler: »
Share
600 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ