logo

BALBALOĞLU: “KADIN ERKEK EŞİTLİĞİ DEMOKRASİNİN GEREĞİDİR”

İyi Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Op. Dr. Evrim Balbaloğlu Türk Medeni Kanunu’nun kabulünün 95. yıldönümü mesajında, “bizlere bu hakkı veren Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Cumhuriyetimizin kurucularını saygı, minnet ve rahmetle anıyor, toplumun tüm kesimlerini kadın erkek eşitliğini demokrasinin gereği olarak görmeye ve Medeni Kanunumuza sahip çıkmaya davet ediyorum.” dedi.

İyi Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Op. Dr. Evrim Balbaloğlu Türk Medeni Kanunu’nun kabulünün 95. yıldönümünü nedeni ile yazılı bir mesaj yayınladı.

Mesajında ülkenin medeni haklarla ilgili yaşadığı sorunları; “çocuk yaştaki evlilikler, çocuğa ve kadına yönelik taciz, tecavüz ve şiddet ve cinayetlerin artması” olarak özetleyen ve bunları “kara bir tablo” olarak ifade eden Balbaloğlu “Medeni Kanunu’nun kabulünün üzerinden geçen 95 yılda, sahip olduğumuz hakların geliştirilmesi beklenirken modern haklarımıza yönelik saldırılar ne yazık ki devam etmektedir.” diyerek konuyla ilgili yasa ihtiyacına vurgu yaptı.

ATATÜRK’LÜ FOTOĞRAFLA DEMOKRASİ BİLİNCİNE DİKKAT ÇEKTİ

Kadın erkek eşitliğinin demokrasinin gereği olduğunu savunan ve konuya dikkat çeken Balbaloğlu, Türkiye Cumhuriyetinin kurucu lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün eşi Latife Hanım’la birlikte göründüğü fotoğrafla paylaştığı mesajında şunları ifade etti:

Türk Medeni Kanununun getirdiği tek eşlilik, mirasta eşitlik, boşanmada eşit haklar gibi hükümlerle, kadın ve erkek eşitliği gibi alanlarda çok önemli adımlar atılmıştır. 95 yıl sonra bile getirdiği yeniliklerle öneminin hala konuşulması, milletimiz ve toplumumuz için böyle bir yasaya ziyadesiyle ihtiyaç duyulduğunun önemli bir göstergesidir

Türk kadınına her alanda eşit hak tanıyan Türk Medeni Kanunu’nun 95. yılını kutluyor, bizlere bu hakkı veren Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Cumhuriyetimizin kurucularını saygı, minnet ve rahmetle anıyor, toplumun tüm kesimlerini kadın erkek eşitliğini demokrasinin gereği olarak görmeye ve Medeni Kanunumuza sahip çıkmaya davet ediyorum.

Etiketler: »
Share
557 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ