logo

BALBALOĞLU “UYGARLIĞIN TOHUMLARINI KADINLAR EKER”

İyi Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Op.Dr.Evrim Balbaloğlu, yazılı açıklamasında “Kadının olmadığı yerde hukuk ve demokrasi olmaz. Kadının olmadığı yerde uygarlık ve medeniyet olmaz. Uygarlık insanlığın temel değeridir ve tohumlarını kadınlar eker. ” ifadelerini kullandı.

İyi Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Op.Dr.Evrim Balbaloğlu, Türk Kadınının Milletvekili seçme ve seçil hakkı tanınmasının 85. yıl dönümü nedeni ile yazılı açıklama yaptı.

“KADINLAR TOPLUMU İNŞA EDEN İNSANLARDIR”

Açıklamasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün girişimiyle 5 Aralık 1934’te Anayasa’da yapılan değişiklikle Türk Kadınına milletvekili seçme ve seçilme hakkı tanındığını hatırlatan Balbaloğlu, “Kadınlar toplumu inşa eden insanlardır. Gelişmiş ekonomi ve demokrasiler kadının toplumsal statüsünün yükseltilmesine bağlıdır.  Şanlı tarihimiz Türk kadınının ülkemizin kurtuluşu, birlik beraberliği ve gelişmesi yönünde yaptıkları kahramanlık örnekleriyle doludur.Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Dünyada hiçbir milletin kadını ben, Anadolu kadınından daha fazla çalıştım, milletimi kurtuluşa ve zafere götürmekte, Anadolu Kadını kadar gayret gösterdim diyemez” sözü ile bu durumu en güzel şekilde ifade etmiştir.” dedi.

“TÜRKİYE’YE HİZMET ETMEK İSTEYEN TÜM KADINLARIMIZI İYİ PARTİ’YE DAVET EDİYORUM”

Türk toplumunda ve ailede kadının önemli yerini vurgulayan ve tüm kadınları İyi Parti’ye davet eden Balbaloğlu açıklamasına şöyle devam etti :

Ailenin toplumdaki yeri ve önemini Atatürk “Medeniyetin esası, ilerlemenin ve kuvvetin temeli, aile hayatındadır. Bu hayatta yozlaşma, muhakkak sosyal, ekonomik ve siyasî bozulmaya sebep olur.” sözü ile açıklamış ve günümüze ışık tutmuştur.

Kadının olmadığı yerde hukuk ve demokrasi olmaz.
Kadının olmadığı yerde uygarlık ve medeniyet olmaz.
Uygarlık insanlığın temel değeridir ve tohumlarını kadınlar eker.

Genel Başkanım Sayın Meral Akşener’in bütün engellemelere rağmen göstermiş olduğu iradeyi örnek alarak, Kdz.Ereğli ve Türkiye’ye hizmet etmek isteyen tüm kadınlarımızı İYİ Partiye davet ediyorum.

85 yıl önce Türk kadının eşit şartlarda birey olma yolunu açan Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve minnetle anıyorum.

Etiketler:
Share
810 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

BALBALOĞLU “UYGARLIĞIN TOHUMLARINI KADINLAR EKER”” için 1 yorum

  1. Cenk : diyor ki:

    Tekhayali milletvekili olmak olan bir kadın olarak bugünü kutluyorum demiyor da