logo

19 Kasım 2020

BALIKÇI TEKNESİ SAHİPLERİNE DESTEK

Resmi Gazete’de dün (18 Kasım 2020) günü yayınlanan ‘Geleneksel Kıyı Balıkçılığının Kayıt Altına Alınması ve Desteklenmesi Tebliği’yle birlikte yapılacak destekleme ödemeleri belli oldu.

Söz konusu Tebliğ’in denizlerde ve iç sularda geleneksel kıyı balıkçılığı verilerinin güncellenerek kayıt altına alınması ve sürdürülebilir yönetiminin sağlanmasının amaçlandığı belirtildi.

SON BAŞVURU TARİHİ : 27 KASIM

Balıkçı teknesi sahiplerine yapılacak desteklemeye ilişkin iş ve işlemlere göre; tebliğ kapsamında geleneksel balıkçılık yöntemleri ile avcılık yapan 10 metreden küçük boylardaki ruhsatlı balıkçı tekne sahiplerine 2020 yılında 750 ila 1250 TL arasında destekleme ödemesi yapılacak. Tebliğin yayımlandığı 18 Kasım tarihinde geçerli bir ruhsata sahip, iç sularda avcılık yapan tüm balıkçı teknesi sahipleri ile denizlerde avcılık yapan 10 metreden küçük balıkçı teknesi sahipleri, tekne boyuna bağlı olarak desteklenecek. Buna göre deniz ve iç su balıkçı teknelerinden; 5 metrenin altındakilere 750 TL, 5 ila 7,99 metre arasındakilere 1000 TL ve 8 ila 9,99 metre arasındaki deniz balıkçı tekneleri ile 8 metre ve daha büyük boylardaki iç su balıkçı teknelerine 1250 TL destekleme ödemesi yapılacak. Balıkçılar, yaptıkları avcılığa ve sosyoekonomik durumlarına ilişkin tebliğde yer alan formları doldurarak 27 Kasım tarihine kadar il / ilçe müdürlüklerine şahsen başvuru yapmaları halinde bu desteklerden faydalanabilecekler.

Share
317 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ