logo

BARTIN’DA TURİZM ALTYAPISINA BAKKA’DAN DESTEK

Batı Karadeniz Kalkınma (BAKK) Ajansı 2020 Yılı Bartın İli Turizme Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazanan projelerin listesi açıklandı.

BAKKA’dan verilen bilgiye göre; Program kapsamında 15 proje başvuru alındı ve değerlendirme süreci sonunda 5’i asil listede yer almak üzere 9 proje başarılı bulundu.

Asil proje listesinde; “Kurucaşile Sahil Mesire Alanı ve Parkı” isimli projesi, Kurucaşile Belediyesi; “Bartın’ın Doğası Sağlık Turizmine Ev Sahipliği Yapıyor” ve “Güzelcehisar Turizm Köyü Altyapısını Güçlendiriyor” isimli projeleri ile Bartın İl Özel İdaresi, “İpek Yolu’nda Bir Çıkış “Amastris ve Kromna Rotası” isimli projesi ile Bartın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve “Bartın Kültür ve Macera Turizmine Hazırlanıyor” isimli projesi ile Bartın Kemankeşler Geleneksel Okçuluk Spor Kulübü yer aldı.

Asil projelerin tamamı ile sözleşme imzalaması durumunda Bartın ilinde turizm sektöründe altyapının geliştirilmesine yönelik 4.742.455,56 TL kaynak aktarılması öngörüldüğü belirtildi.

Share
245 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ