logo

“BAŞARIMIZDA BASINIMIZIN DA ÖNEMLİ KATKILARI VAR”

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü mesajında, “Karadeniz Ereğli için bu güne kadar olduğu gibi bugünden sonra da elbirliğiyle çalışacağız. Bizlerin belediye olarak ortaya koyduğu çalışmalar, projeler sizler eliyle kamuoyuna yansıyor. Değerli görüşlerinizi, eleştirilerinizi dikkate alıyoruz. Karadeniz Ereğli olarak elde ettiğimiz her başarıda basınımızın da önemli katkıları vardır. “görüşlerine yer verdi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün Pazar gününe rast gelmesi nedeni ile gazetecileri erkenden kutladı.

Pandemi önlemleri nedeni ile gazetecilerle geleneksel yemekte bir araya gelemeyen Başkan Posbıyık, hazırlattığı hediye paketine yazılı kutlama mesajı da ekleyerek Basın Bürosu Şefi Bilgin Avcı ile birlikte gazetecilere gönderdi. Posbıyık, şık bir tahta kutu içerinde hazırlattığı hediye paketinin içerisinde isime özel yazılmış, ajanda, kalem, termos, fincan, french press ve ‘100 yıl Sempozyum Tebliğleri’ kitabı ile ‘Aslında olay şöyle oldu’ kitabı yer aldı.

Başkan Posbıyık, mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Değerli basın mensupları

Basın çalışanlarının hak ve özgürlüklerinin simgesi olan Çalışan Gazeteciler Günü’nde hepinizi sevgi ve dostlukla selamlıyorum.

Türkiye’ye özgü olan ve tam 60 yıldır kutlanan bu gün, basın emekçilerinin ayakta kalma, demokrasiye ve haber alma özgürlüğüne sahip çıkma mücadelesinin günüdür.

Basının ve onun temel direği olan gazetecilerin haber alma özgürlükleri, demokratik bir sistemin sağlıklı işleyebilmesinin ön koşuludur. Demokrasi ancak, herkesin bilgiye ulaşabildiği, düşüncesini özgürce açıklayabildiği bir ortamda olgunlaşabilir. Basın çalışanlarının sorunlarının çözülmesi, haklarının iyileştirilmesi, hak ettikleri yaşam şartlarına ve çalışma koşullarına sahip olmaları basınla birlikte demokrasiyi de güçlü kılar.

Basın emekçilerinin her geçen gün artan sıkıntılarla yüz yüze kaldığını biliyoruz. Ülkemizde tutuklu, işini kaybeden gazeteci sayısı her geçen gün daha da büyüyor. Artık bir nesil gazeteci sistem dışında… Bu nedenle bugün aynı zamanda işsiz gazeteciler günü.

Ülkemizin basın ve ifade özgürlüğü konusundaki karnesi, demokrasimizin bugünkü durumunu gözler önüne seriyor. Basının doğru, tarafsız habercilik anlayışı ile özel hayata saygı, toplumun ve bireylerin hakkını gözetme gibi ilkeleri hayata geçirme konusunda sorumluluğu bulunuyor. Ereğli basınının bu anlayış ve sorumluluk bilinciyle hareket edeceğine inanıyorum.

Özellikle yerel basın kuruluşlarının hangi zor koşullarda çalıştıklarının bilincindeyim.  Dilerim, Ereğli’de yerel basın giderek güçlensin, büyüsün, kendi ayakları üzerinde durabilsin, basın ilkeleri çerçevesinde tarafsız gazetecilik yapabilmesinin ortamı güçlensin.

Karadeniz Ereğli için bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da elbirliğiyle çalışacağız. Bizlerin belediye olarak ortaya koyduğu çalışmalar, projeler sizler eliyle kamuoyuna yansıyor. Değerli görüşlerinizi, eleştirilerinizi dikkate alıyoruz. Karadeniz Ereğli olarak elde ettiğimiz her başarıda basınımızın da önemli katkıları vardır.

Değerli basın mensuplarının Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum. Bu süreçte şehrimizde iz bırakmış hayatını kaybeden basın emekçilerini rahmetle anıyorum. Tüm basın çalışanlarını sevgi ve dostlukla selamlıyorum. Ülkemizde basın özgürlüğünün geliştiği, basın mensuplarının daha iyi çalışma koşullarına ve haklara sahip olduğu nice 10 Ocak’lar diliyorum.

2020 çok zor bir yıl oldu. Ama umudumuzu kaybetmiyoruz. Birbirimize kenetleneceğiz. Bu sıkıntılı günlerin üstesinden hep birlikte geleceğiz. Umutla yeni yıla hazırlanıyoruz. 2021 hepinize sağlık getirsin.”

Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve ekibine teşekkür ederiz.

GALERİ FOTOĞRAFLARI :

Etiketler: » »
Share
498 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ