logo

BAŞDANIŞMAN ORUÇ: “HİÇ BİR HESAP İÇİNDE OLMADIM!”

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Kdz.Ereğli doğumlu Saadet Oruç, hiçbir hesap içerisinde olmadığını, Ereğli için kendisine iletilen talepleri yerine getirmek için çaba harcadığını açıkladı.

Oruç, sosyal paylaşım adresinden yaptığı açıklamasında, kendisine yönelik yapılan “kafa koparma” tehditlerine de, isim vermeden “Enerjinizi boş gündemlere değil memleketin faydasına harcayın” sözleri ile yanıt verdi.

Ereğli ve ziyaret ettiği bazı yerlerden fotoğrafların da yer aldığı serzeniş dolu paylaşımında Oruç, şu mesajları yazdı:

“Bu kareler, memleketimiz orman yangınlarıyla mücadele ederken, keyif çatma anları olarak görülmesin. Hafta sonlarında oralara kaçma hevesim ise, başta doğup büyüdüğüm Kdz. Ereğli olmak üzere hamuruyla yoğrulduğum coğrafyaya duyulan hayranlık diyelim. Hiç bir siyasi hesap olmadan, defalarca da davet edilmişken üstelik, yapılması planlanan bir ziyaret, “istenmeyen misafir” olduğumu anlamam ve ardından yaşanan gelişmeler. Defalarca davet edilmesem, emin olun hiç bir şekilde o ziyareti düşünmezdim. Şaşkınlıkla izliyorum. Kıyısında tuz kokulu bir rüzgarla çay içmenin zevki dışında ise, doğduğum şehrin insanlarının hayatını kolaylaştırmak İçin bir çaba harcadım mı? Doğrudur, harcadım. Altını çizerek defalarca tekrarladığım gibi hiç bir hesap içinde olmadım. Bir ihtiyaç bana iletildiğinde, sağıma soluma bakmadan Ereğli için bir katkı sunmaya çalıştım. Beni “kafamı koparmakla” tehdit edilme noktasına getiren süreç bu ise, herkes içini ferah tutsun. Enerjinizi böyle boş gündemlere değil, memleketin faydasına harcayın. Onun dışında Allah’ın bize nasip ettikleridir ömrümüz. Görevler ise, sayın Cumhurbaşkanımızın teveccühüdür. Kibir, ego benim defterimde yazmaz. Beni yakından tanıyanlar bunu iyi bilirler. Ailemle, arkadaşlarımla o kıyıda huzurla çay içme keyfi dışında, o güzelim memleketten başka bir şey istemedim. Herkese iyi haftalar dileğimle.”

Etiketler:
Share
858 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ