logo

BAŞKAN POSBIYIK, ALMANYA’DA GURBETÇİLERLE BULUŞTU

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın, Almanya’da gurbetçilerle bir araya geldiği bildirildi.

Kdz. Ereğli Belediyesi Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre; Belediye Başkanı Halil Posbıyık, merkezi Almanya’da bulunan Almanya Ormanlılar Derneği’nin düzenlediği ‘Eğitim ve Yardımlaşma Şenliği’ne katılarak gurbetçilerle bir araya geldi.

Almanya Gelsenkirchen şehrinde düzenlenen programa Almanya’daki bir çok gurbetçi katıldı, Başkan Posbıyık hemşerileriyle yakından ilgilendi.

GURBETÇİLER 8 AĞUSTOS’TA EREĞLİ’DE BULUŞACAK

Başkan Posbıyık, Almanya’da yaşayan gurbetçilerin birlik ve beraberlik içinde bulunmalarını isteyerek “Burada Kdz. Ereğli’ye gönül veren derneklerin başkan ve yöneticileri ile Ereğli’nin farklı belde ve köylerini temsil eden Ereğlililerin heyecanını görmek beni mutlu etti. Zonguldak’tan, ilçelerden ve beldelerinden gelen hemşerilerimizin birbirlerine sımsıkı sarılması ve birlik beraberlik içerisinde olması bizim en büyük arzumuz” dedi.

Yaz döneminde Ereğli’ye gelecek gurbetçilere bir de müjde veren Başkan Posbıyık, “İzinlerinizi bu yıl düzenleyeceğimiz festival ve gurbetçiler gecesine göre ayarlayın. Temmuz’un başında yapacağımız festivalimizin ardından 8 Ağustos’ta, Kurban Bayramı’nın hemen ardından büyük bir ‘Gurbetçiler Gecesi’ düzenleyeceğiz. Şimdiden tüm hemşerilerimi davet ediyorum” diye konuştu.

Başkan Posbıyık, buluşmada hatıra fotoğrafları çektirdi.

Share
305 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ