logo

BAŞKAN POSBIYIK, KORONAVİRÜS’LE AKTİF MÜCADELE EDİYOR

Koronavirüse karşı maske üretimi için harekete geçen Kdz. Ereğli Belediyesi’nin yeni makine alarak kapasiteyi artırdığı bildirildi.

Kdz. Ereğli Belediyesi Basın Ofisi’nden verilen bilgiye göre; Koronavirüs salgınına karşı Kdz. Ereğli’de her eve maske dağıtmak için gönüllülerle birlikte üretime başlayan Kdz. Ereğli Belediyesi çalışmalarını hızlandırdı.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Cumhuriyet Halk Evleri’nde dikiş kursu için kullanılan odanın dezenfekte edilerek maske üretim atölyesine dönüştürülmesinin ardından çalışmaları yerinde takip etti.

“KISA ZAMANDA EV EV DAĞITMAYA BAŞLAYACAĞIZ”

Gönüllülerle birlikte standartlara uygun maske dikiminin devam ettiğini ifade eden Başkan Posbıyık, kısa zamanda ev ev dağıtıma başlayacaklarını söyledi.

Posbıyık, vatandaşlara ‘Evde Kal’ çağrısını yineleyerek şu açıklamayı yaptı:

“Üretimi hızlandırmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Gönüllülerimiz çalışıyor, İstanbul’da, seri üretim yapan makine tespit ettik. Belediye’den  4 arkadaşımız İstanbul’a gitti, makineyi alıp getirdi. Bunda iplik yok, tamamen baskı yöntemiyle hızlı üretim yapıyor. Bu şekilde evlere dağıtacağımız maskelerin üretimini hızlandırmış olduk. Daha da hızlandırmak için çareler arıyoruz. Bir an evvel sağlık setini evlere ulaştırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Vatandaşlarımızdan tek ricamız evde kalmaları.”

Etiketler: » »
Share
347 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ