logo

BAYRAM MÜJDESİ: KAMPÜSTE İDARİ İŞLEMLER TAMAM!

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, uzun süredir ilçe gündeminde olan kampüs yapımı konusunda idari işlemlerin tamamlandığını açıklayarak, “Karadeniz Ereğli Fakülteler Kampüsü inşaatı için hazırlanan projenin, zemin, statik ve diğer uygulamaya dönük incelemeleri üzerinde çalışmalar devam etmekte olup, bu çalışmanın da kısa sürede tamamlanması beklenmekte, inşa çalışmalarına yaz aylarında başlanabileceği değerlendirilmektedir.” dedi.

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, uzun süredir ilçe gündeminde olan kampüs yapımı konusunda kamuoyuna müjdeli bilgi verdi.

Yazılı açıklamasında, Deniz Kuvvetleri Komutanlığına yapılan başvurunun cevabi izin yazısının 6 Mayıs’ta kaymakamlığa ulaştığını belirten ve bu aşama ile idari işlemlerin tamamlandığını açıklayan Çorumluoğlu süreçle ilgili bilgiler veri.

Çalışmaların devam ettiğini hatırlatan Çorumluoğlu, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN TALİMATLARI VE SAADET ORUÇ’UN TAKİPLERİ İLE…”

Karadeniz Ereğli İlçemizde, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi bünyesinde hizmet verecek bir Fakülteler Kampüsü inşasının gerçekleştirilmesi için, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda; Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanımız Sayın Saadet Oruç Hanımefendi’nin takipleri, Milletvekillerimiz ve ilçemizdeki yerel yönetimler, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının işbirliğiyle yürütülen çalışmalar devam etmektedir. Bu çerçevede, inşaata başlanabilmesi için Deniz Kuvvetleri Komutanlığına yaptığımız başvurunun cevabi izin yazısı 06.05. 2021 tarihi itibarıyla kaymakamlığımıza ulaşmış bulunmaktadır. Bu yazıyla birlikte yatay mimari prensiplerine göre inşa edilecek Karadeniz Ereğli Fakülteler Kampüsü inşaatı için idari işlemler tamamlanmıştır.

İNŞAATA YAZ AYLARINDA BAŞLANABİLİR

Karadeniz Ereğli Fakülteler Kampüsü inşaatı için hazırlanan projenin, zemin, statik ve diğer uygulamaya dönük incelemeleri üzerinde çalışmalar devam etmekte olup, bu çalışmanın da kısa sürede tamamlanması beklenmekte, inşa çalışmalarına yaz aylarında başlanabileceği değerlendirilmektedir.

“HAYIRLI UĞURLU OLSUN”

İlçemize önemli bir değer kazandıracak olan Fakülteler Kampüsü çalışmalarına verdiği destekten ötürü, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, her aşamada çalışmalarımıza katkı veren ve engellerin aşılmasında yardımcı olan Sayın Valimize, Cumhurbaşkanı Başdanışmanımız Sayın Saadet Oruç Hanımefendi’ye, Sayın Milletvekillerimize, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörümüze, yerel yöneticilerimize, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarımızın başkanları ile proje finansmanında katkılarıyla ilham veren hayırseverlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, sonucun Karadeniz Ereğli İlçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

Etiketler: »
Share
426 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ