logo

BAYRAM NAMAZI ÖNLEMLER DİKKATE ALINARAK KILINABİLECEK

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Kaymakamlığı, cami ve ibadethanelerde alınacak önlemler göz önünde bulundurularak 13 Mayıs 2021 Perşembe günü Bayram namazı kılınabileceğini açıkladı.

Kaymakamlıktan yapılan yazılı açıklamada; İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün talimatları doğrultusunda, Cami ve ibadethanelerde alınacak önlemler göz önünde bulundurularak Ramazan Bayramı kılınabilecek yerler açıklandı:

Açıklamada şöyle denildi:

13 Mayıs 2021 Perşembe günü Bayram namazı İlçe Merkezinde; Tüm camilerimizde kılınacağı gibi…

-Kdz.Ereğli Lisesi Kapalı Spor Salonu, İbrahim-Süheyla İzmirli Fen Lisesi Kapalı Spor Salonu, ve Kavaklık Mahallesindeki Gençlik ve Spor Müdürlüğü Kapalı Spor Salonu ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne ait Şehit Vefa Karakurdu (Beyçayırı) Stadında kılınacaktır. Köylerde de ise tüm camilerimizde, cami içerisi ile bahçesi veya avlularında gerekli sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyularak Bayram namazı kılınabilecektir.

ÖNLEMLER HATIRLATILDI

Bayram namazı nedeniyle;
-Cemaat yanında şahsi seccadelerini getireceklerdir. Koli, karton, çuval ve hasır vb. yaygılar kullanılmayacaktır.
-Bayram namazı kılacak herkesin tıbbi bez maske kullanması zorunludur. Maskesi olmayan kişi/kişilerin cemaatle namaz kılmasına müsaade edilmeyecektir.
-Bayram namazı kılınacak yerlerin girişlerinde, herkesin ellerini mutlaka dezenfekte etmesi ve vücut ısısının (ateş) ölçülmesi sağlanacaktır.
-Namaz kılınacak yerler azami kapasitesine ulaştığında, buralara cemaatin girmesine müsaade edilmeyecektir.
-Evde izolasyonda olan kişiler, sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında olan vatandaşlar ile hastalık belirtileri taşıyanların evlerinde kalmaları esastır.
Bayram Namazı ile ilgili İçişleri Bakanlığınca alınacak karar ayrıca Basın aracılığı ile bildirilecektir.

Kdz. Ereğli̇ için Ramazan Bayramı Namazı Vakti: 06:12

Etiketler: »
Share
413 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ