logo

BEKTAŞ, “BU İŞLERİ HAFİFE ALMAMIZ LAZIM”

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi’nin 105. yıl dönümü töreninin ardından korona virüsü ile ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı. Vali Bektaş; “Bu işleri hafife almamamız lazım. Alarma geçecek bir durumumuz yok. Ama çok dikkatli olmalıyız” dedi.

Zonguldak’ta, 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zafer’inin 105’inci yıl dönümü nedeniyle tören düzenlendi.

Valilik önündeki Şehitler Anıtı’nda düzenlenen törene Vali Erdoğan Bektaş, Zonguldak Belediye Başkan Ömer Selim Alan, Garnizon Komutanı Ayhan Kafalı, Şehit Aileleri ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Mustafa Yorulmaz, muharip gaziler, şehit aileleri katıldı.

Anıta çelenklerin konulması ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Tören ardından sona erdi.

“ALINAN ÖNLEMLERE HERKESİN TİTİZLİKLE UYMASI GEREKİYOR”

Törenin ardından gazetecilerin Koronavirüsü ile ilgili sorularını cevaplayan Vali Erdoğan Bektaş; “Burada devletimizin hükumetimizin İçişleri bakanlığımızın uygulamak istediği bir şey var. Olabildiği kadar kalabalığı az ortamlar oluşturmamız lazım. Kalabalıklardan kaçmamız gerekiyor. İnsanların birbirine etkileyebileceği ortamlardan uzak durmamız gerekiyor. Sağlık bakanımızı dinliyoruz. Bugün de Sayın Cumhurbaşkanımızı dinleyeceğiz. Zaten onlar her şeyi açık ve net ifade ediyorlar. Herkes ne yapacağını aşağı yukarı biliyor ve bu çerçevede bizler de faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Zonguldak’ta çok şükür kayda değer olumsuz bir gelişme yaşanmadı ve yaşanmamasını diliyoruz. Bunu dinlemek yetmiyor. Gerçekleştirmek için de açıklanan ilan edilen duyurulan tedbirleri önlemleri herkesin titizlikle ama herkesin titizlikle uyuması gerekiyor. İşte bakın tören bile yapmıyoruz niye çünkü bilinen bir şey var. Gümrük kapılarımız kontrol altında hepsine bakılıyor. Aklınıza gelebilecek her konu gündemde değerlendiriliyor ama burada en önemli yani bizim bakamayacağımız şey insanlar arası ilişkilerde yeterli dikkatin sağlanamaması bunun sağlanmasını istiyoruz. Umre’den dönenler kontrol altında. Hepsine bakılıyor. Şimdilik bizim alarma geçecek bir durumumuz yok” dedi.

İçişleri Bakanlığı’nca korona virüse karşı önlemler kapsamında sosyal hayatın kısıtlanması için birçok alınan kararın ardından Zonguldak’ta özellikle insanların yoğun bulunduğu yerlerde hareketliliğin azaldığı görüldü. Caddelerde yürüyen insanlardan bazılarının da maske taktıkları gözlendi. Öte yandan Kent Konseyi Başkanı Yesari Sezgin ve üyeleri cadde boyunca gezerek “Zonguldak Kent Konseyi Uyarıyor” başlığı altında bilgilendirme broşürü dağıttı.

Etiketler:
Share
214 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ