logo

BELEDİYE EKİPLERİ ÇALIŞMALARINI YOĞUNLAŞTIRDI

Hafta sonunda ikinci kez uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle caddeler, sokaklar sessizliğe bürünürken, Karadeniz Ereğli Belediyesi ekipleri çalışmalarını daha da yoğunlaştırdı. Yollar, caddeler köpük köpük yıkandı, dezenfekte çalışmaları devam etti. Diğer yandan ise ihtiyaç sahiplerine sefer taslarıyla sıcak yemek dağıtımına da devam edildi.

Kdz Ereğli Belediyesi, hafta sonu sokağa çıkma yasağı süresince çalışmalarını daha da yoğunlaştırarak bütün ekiplerini seferber etti. Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla ilgili müdürlükler hafta sonunda faaliyetlerini hızlandırdı.

SOKAKLAR DEZENFEKTE EDİLDİ

Temizlik İşleri Müdürlüğü, Devrim Bulvarı’nı, Erdemir, Uğur Mumcu caddelerini, Yazar İlhami Soysal, Hasan Arslan sokaklarını ve Japon Pazarı yolunu köpük köpük yıkadı. Yıkama çalışmaları gece vardiyasında da devam edecek şekilde planlandı. Orhan Gazi caddesi, Kaneri ağzı, Atatürk bulvarı, çarşı içi, İnönü Parkı, Atatürk Anıtı çevresi, Meydan Başı caddesi ve Un pazarı, yıkanarak dezenfekte edilecek yerler listesinde yer aldı.

SICAK YEMEK VE GIDA KOLİSİ DAĞITIMI SÜRDÜ

İşletme İştirakler Müdürlüğü ile Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri de bu süreçte aktif çalıştı. 4 araç ve 15 personelle sıcak yemek hizmetine devam edilirken,  5 personel de 2 araçla gıda kolisi dağıtmayı sürdürdü.

SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI

Veteriner İşleri Müdürlüğü, sokağa çıkma yasağı nedeniyle açlık tehlikesiyle karşı karşıya kalabilecek sokak hayvanları için çalışmaya devam etti. 15 besleme noktası dahil toplam 94 noktaya yiyecek ve su bırakıldı. Ayrıca, Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi  6 bakımevi personeli ve 1 veteriner hekimle hizmetlerine devam etti.

Zabıta Müdürlüğü, evden çıkamayan ihtiyaç sahibi vatandaşların hizmetine koşmaya devam etti.

CANLI MÜZİK ARACI MAHALLELERDE

Kültür Müdürlüğü’nün organize ettiği müzik aracı sokak sokak dolaşarak canlı müzik yayını yaptı ve masal kahramanları kostümlü sanatçılar, pencereden bakan çocuklara minik gösteriler yaptılar.

Cumhuriyet Halk Evleri’ndeki maske üretim atölyesinde gönüllülerle birlikte maske üretimi devam etti.

Share
415 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ