logo

BELEDİYENİN ERDEMİR’E KESTİĞİ CEZAYI MAHKEME İPTAL ETTİ

Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından imar kanununa aykırılık gerekçesi ile Erdemir’e yönelik uygulanan mühürleme işlemi ile para cezası mahkeme tarafından iptal edildi.

Konu ile ile ilgili Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (ERDEMİR) Yönetimi tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu(KAP)’na yapılan açıklama şöyle :

“15 Haziran 2020 ve 1 Temmuz 2020 tarihlerinde yapılan KAP özel durum açıklamalarında; Şirketimize Karadeniz Ereğli Belediyesi tarafından İmar Kanunu m. 42 kapsamında para cezası uygulandığı ve söz konusu uygulamanın yürütmesinin durdurulması ve iptali talebiyle Şirketimiz tarafından gerekli davaların açıldığı, söz konusu davalarda Zonguldak İdare Mahkemesi tarafından yürütmenin durdurulması kararı verildiği duyurulmuştu.

Bahsi geçen işlemlerin iptali için açmış olduğumuz davalarda, Şirketimiz lehine davanın kabulü ve işlemin iptali yönünde verilen kararlar Şirketimize bugün tebliğ edilmiştir. Bu karar ile Karadeniz Ereğli Belediyesi tarafından yapılan mühürleme ve para cezası işlemi iptal edilmiş olmaktadır. ”

Etiketler: »
Share
515 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ