logo

BEÜ, 28. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLUYOR

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) 28. kuruluş yıl dönümünü kutluyor. Üniversitenin kuruluş yıl dönümü kapsamında bir dizi etkinlik gerçekleştirileceği belirtildi.

BEÜ, 28. kuruluş yıl dönümünü kutluyor. 1992 yılında, Türkiye’nin en önemli yer altı zenginliklerinden biri olan taş kömürünü simgeleyen haliyle ‘Zonguldak Karaelmas Üniversitesi’ adıyla kurulan üniversite, 2012 yılından itibaren ‘Bülent Ecevit Üniversitesi’ kimliği ile ilmin ışığında, eğitim ve öğretim hizmeti ile Batı Karadeniz Bölgesinin örnek yükseköğretim kurumu olarak büyümesini sürdürüyor.

Kurulduğu günden itibaren bilimde, sanatta, sportif ve kültürel faaliyetlerde, ulusal ve uluslararası başarılara imza atarak önemli bir ‘akademi’ merkezine dönüşen, şehrin, bölgenin ve ülkenin kalkınmasında lokomotif görevi üstlenen Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 28. yılına daha güçlü ve daha büyüyerek girmenin mutluluğunu yaşıyor. 

ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK

28. kuruluş yıl dönümü kapsamında üniversitemizde bir dizi etkinlik gerçekleştirilecek. Covid-19 küresel pandemisi ile mücadele sebebiyle büyük organizasyon yapılamayacak. Kutlama kapsamında, 9 Temmuz Perşembe günü Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Zonguldak’taki basın mensuplarıyla bir araya gelecek.

Çufalı, basın toplantısında şehrin ve Batı Karadeniz Bölgesi’nin en önemli dinamiklerinden biri olan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin dünden bugüne başarı hikâyesi ve gelişim sürecini kamuoyuyla paylaşacak. 10 Temmuz Cuma günü, BEÜ’ye uzun yıllar hizmet veren ve yakın zamanda emekli olan öğretim üyelerine video konferans yoluyla plaket takdim töreni düzenlenecek. 11 Temmuz Cumartesi günü ise Devlet Konservatuarı personeli tarafından 28. yıl anısına mini bir konser verilecek.

 
“TÜRKİYE’NİN SAYGIN ÜNİVERSİTELERİNDEN BİRİ OLMA HEDEFİNDE İLERLİYORUZ”

Bu yıl ki etkinliklerin pandemi sürecinden dolayı kısa olacağını belirten Rektör Çufalı, kurulduğu dönemden bugünlere çok şey değiştirerek ve geliştirerek büyümesine devam eden Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinin Türkiye’nin en saygın üniversitelerinden biri olma hedefinde ilerlediğini ifade ederek, “Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ailesi olarak, 28. Kuruluş yıl dönümünü kutlamanın onur ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Üniversitemizin bugünkü konuma gelmesinde emeği olan herkese teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Share
265 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ