logo

BEÜ HASTANESİ NORMAL HASTA KABUL SÜRECİNE GEÇİYOR

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi  Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinde, pandemi sürecinden normal hasta kabul sürecine kademeli geçişin başlandığı açıklandı.

Üniversitenin Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğünden yapılan açıklamada “Pandemi sürecinde Sağlık Bakanlığı tarafından sağlık kuruluşlarındaki yoğunluğun en aza indirilmesi amacıyla durdurulan acil olmayan ameliyatlar normalleşme dönemiyle birlikte kademeli artırılarak hasta kabulüne başlanılmıştır.” denildi.

“İZİNDEN ÇAĞRILAN SAĞLIK ÇALIŞANI YOK”

Açıklamada,hasta sayısındaki değişimlere bağlı olarak zaman zaman bazı servisler ve yatakların Covid hastaları için planlanabileceğine dikkat çekildi ve “Ayrıca pandemi nedeniyle izinden çağrılan herhangi bir sağlık çalışanımız bulunmamaktadır. Üniversitemiz Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Sağlık Bakanlığı hastaneleri ile koordineli olarak çalışmakta olup bu konuda Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu tavsiye kararlarına göre hareket edilmektedir. Bu konuda Merkezimiz adına resmi olarak yapılmayan haber ve bilgilendirmelere itibar edilmemelidir.” denildi.

Etiketler:
Share
558 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ