logo

BEÜ KARAELMAS TAKIMI ‘ELEKTRİKLİ ARAÇ’LA BAŞARDI!

TEKNOFEST 2020 kapsamında Robotaksi- Otonom Binek Araç Yarışmalarının nihai sonuçları açıklandı. Bülent Ecevit Üniversitesi Karaelmas Takımı ilk defa katılım gösterdiği, Teknofest kapsamında Gebze Bilişim Vadisinde düzenlenen “Robotaksi Otonom Binek Araç Yarışması”nda 3’üncü oldu.

BEÜ’den yapılan yazılı açıklamaya göre; Yurt dışından 5, yurt içinden 127 olmak üzere 132 takımın başvuru yaptığı yarışmada amaç, katılımcıları otonom araç teknolojileri alanında, özgün tasarım, algoritma ve raporlama hususlarında yetkinlik kazanmaya teşvik etmekti. Bu amaç doğrultusunda özveriyle çalışan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Karaelmas Takımı, otonom elektrikli araçlar kategorisinde elde ettiği puanla sıralamada üçüncü sırada yer aldı.

Yarışlarda büyük tecrübe edindiklerini kaydeden Takım Kaptanı; “İlk defa katıldığımız bu önemli yarışmadan üçüncü olmak çalışma motivasyonumuzu güçlendirmiştir. Aracımızın içinde, dışında ve tasarımında bazı revizeler yapacağız, amacımız birinciliktir.” dedi.

BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı’da gençlerin teknolojiyi kullanmaktan çok üretme konusundaki çabalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Rektöre Çufalı, ‘Milli Teknoloji Hamlesi’ sloganı ile yola çıkan ve Türkiye’nin teknoloji üreten bir topluma dönüşmesini hedefleyen TEKNOFEST yarışları kapsamında Bilişim Vadisi, TÜBİTAK ve HAVELSAN yürütücülüğünde düzenlenen Robotaksi Binek Otonom Araç Yarışlarında üniversiteyi başarı ile temsil eden Karaelmas Takımına teşekkür ederek başarıların devamını diledi.

Etiketler:
Share
197 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ