logo

BEÜ MEZUNU HEMŞİRELER KEP ATTI

Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Yemin ve Kep Atma Töreni Farabi Kampüsü oratoryom alanında sosyal mesafe gözetilerek yapıldı.

Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğrencileri mezuniyet töreni gerçekleşti.

Tören diplomalarını alacak öğrencilerin kortej yürüyüşü ile yerlerine geçmesinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Yemin ve Kep Atma Töreninde Sağlık Bilimleri Fakültesinden birincilikle mezun olan Hemşirelik Bölümü öğrencisi Nazire Aslı Şahin mezun öğrenciler adına konuştu. Törenin devamında Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emine Yılmaz Can açılış konuşmasında öğrenci ve ailelerini tebrik etti.

REKTÖR ÇUFALI BAŞARILAR DİLEDİ

Törende konuşma yapan BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı sözlerine salgın dahilinde yapılan son yemin töreni olması temennisi ile başladı. Rektör Prof. Dr. Çufalı, öğrencilere görevlerini en iyi şekilde yapmalarını tavsiyesinde bulunarak “Bütün hayatınız boyunca aklınız ak, vicdanınız bembeyaz olsun, meslek hayatınızda başarılar, mutluluklar dilerim.” dedi.

Bölümünü dereceyle bitiren öğrencilere başarı belgeleri ve hediyeleri takdim edilmesinin ardından Hemşirelik Bölümü birincisi Nazire Aslı Şahin fakülte kütüğüne isim plaketini çaktı. Mezun olan öğrencilere diplomaları verildikten sonra Hemşirelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Tülay Kuzlu Ayyıldız eşliğinde meslek andı okundu. Mezuniyetlerini coşkuyla keplerini havaya fırlatarak kutlayan mezun öğrenciler tören sonrasında aileleriyle birlikte fotoğraf çektirdi.

Etiketler:
Share
244 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ