logo

BEÜ YENİ PROGRAMLAR İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ)’nin yeni lisans ve önlisans programları ile nitelikli büyümesine devam ettiği bildirildi.

BEÜ Basın Ofisi’nden verilen bilgiye göre; Ulusal ve uluslararası alanda yürütülen bilimsel, akademik, sosyal ve kültürel faaliyetler ve elde edilen başarılar ile Batı Karadeniz Bölgesi’nin tercih edilen üniversitesi haline gelen Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, bünyesine kattığı yeni lisans ve önlisans programları ile büyümesine devam ediyor.

Bu kapsamda, BEÜ Rektörlüğünün, bölüm, anabilim dalı ve program açılmasına ilişkin teklifinin Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) Yürütme Kurulu’nun 08/01/2020 tarihli toplantısında alınan kararla açılması onaylanan Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Kurumlar Sosyolojisi Anabilim Dalı; İletişim Fakültesi altında Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü, Radyo, Televizyon ve Sinema Anabilim Dalı lisans programları ile Devrek Meslek Yüksekokulu bünyesinde Pastacılık ve Ekmekçilik ön lisans programına yeni akademik dönemde öğrenci alınması planlanıyor.

ÇUFALI’DAN KÜRESEL ÖLÇÜDE REKABET VURGUSU

Alınan bu kararla, BEÜ’deki toplam lisans bölümü sayısı 161, önlisans program sayısı ise 135’e yükselmiş oldu.

YÖK tarafından açılması onaylanan yeni lisans ve önlisans programları ile ilgili olarak açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Çufalı, yeni bölüm ve programlar ile eğitim kalitesini yükseltmeye dönük çalışmaların yanı sıra, öğrenci sayısını artırma faaliyetlerine bir yenisinin daha eklendiğini vurguladı. BEÜ’nün küresel ölçekte rekabet edebilirliğini artırmaya dönük çalışmalarına hız kesmeden devam edileceğini belirten Çufalı, yeni açılan bölüm ve programların Zonguldak’a, bölgeye ve ülkeye hayırlı olması temennisinde bulundu.

Share
646 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ