logo

BEÜ; YEŞİL, ÇEVRECİ SIRALAMASINDA TÜRKİYE’DE 3.OLDU

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi(BEÜ), izleme ve değerlendirme raporuna göre yeşil ve çevreci üniversiteler endeksi sıralamasında dünyada en iyi 194. Türkiye’de ise beş üniversite arasında yer aldı.

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) 5 ana gösterge ve 45 alt gösterge doğrultusunda, Türkiye’deki 172 üniversitenin 2018 yılı verilerine göre üniversitelerin genel bir değerlendirilmesinin yapıldığı “Üniversite İzleme ve Değerlendirme Genel Raporu 2019″ da açıklandı.

Buna göre; Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi(BEÜ), izleme ve değerlendirme raporundaki yeşil ve çevreci üniversiteler endeksi sıralamasında dünyada en iyi 194. Türkiye’de ise beş üniversite arasında yer aldı.

“Çevresel sürdürülebilirlik politikaları ile insana ve geleceğe yatırım yapıyoruz”

Konuya ilişkin açıklama yapan BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Çevreci hassasiyete sahip eğitim politikalarının kararlılıkla sürdürüleceğini ifade ederek “Tüm kampüslerimizde hassasiyetle yürütülen çevreci, geri dönüşüm ve sıfır atık üzerine çalışmalarımız ile etkin kullanılan mevcut kaynaklar, eğitim ve öğretime kaydırılmakta, bu sayede insana ve geleceğe yatırım yapılmaktadır.” diye konuştu.

Etiketler:
Share
516 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ