logo

BEÜ’DE AFET FARKINDALIK EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi(BEÜ)’nde afet farkındalık eğitimlerinin devam ettiği bildirildi.

Başta deprem olmak üzere ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak, afetlerin öncesi, sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranışları bireylere kazandırmak amacıyla ‘2021 yılı Türkiye Afet Eğitim Yılı’ kapsamındaki afet bilinci eğitimleri BEÜ bünyesinde devam ediyor.

ÇEVRİMİÇİ TOPLANTI İLGİ GÖRDÜ

BEÜ’den verilen bilgiye göre ; Afet farkındalığının arttırılması ve yaygınlaştırılması misyonuyla ilki 5 Mart tarihinde gerçekleşen eğitimlerin ikincisi 12 Mart 2021 tarihinde tamamlandı. Üniversitenin Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğr. Üyesi ve Afet Farkındalık Eğitici Eğitmeni Dr. Öğr. Üyesi Beyza Koç’un Cumhurbaşkanlığı Uzaktan Eğitim Kapısı  Sistemi üzerinden  çevrimiçi olarak gerçekleştirilen etkinlik, katılımcılardan yoğun ilgi gördü.

Afetlere ilişkin temel  bilgi ve kavramlar, afet öncesi yapılması gereken hazırlıklar, afet sırasında doğru davranış şekilleri, afet sonrası ilk anlar, yangın ve tahliye gibi konularda katılımcıların bilgilendirildiği afet farkındalık eğitimleri ‘Türkiye Afet Eğitim Yılı’ kapsamında  BEÜ’de devam edecek.

Etiketler:
Share
188 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ