logo

BEÜ’YE 2 BİN 195 ULUSLARARASI YENİ ÖĞRENCİ YERLEŞTİ

Bülent Ecevit Üniversitesi(BEÜ)’ne yeni akademik yılda 2 bin 195 uluslararası öğrencinin yerleştirmesinin yapıldığı açıklandı.

DCIM\100MEDIA\DJI_0287.JPG

Ülke genelinde olduğu kadar dünya genelinde de öğrencilerin en çok tercih ettiği üniversitelerden biri olduğu açıklanan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 2020-2021 eğitim-öğretim yılında da dünyanın pek çok ülkesinden yabancı öğrenciye ev sahipliği yapacak.

İşlemlerin tamamlanması bekleniyor

Haziran ayında başlayıp 7 Ağustos tarihinde sona eren başvuru sürecinde Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi her yıl olduğu gibi bu akademik yılı başlangıcında da yabancı öğrencilerin gözdesi olmuş, 99 ülkeden 17 bin 205 uluslararası öğrenci ile rekor sayıda bir başvuru alınmıştı. Bu kapsamda üniversite farklı akademik birimlerine bin 094’i lisans, bin 101’i önlisans programı olmak üzere toplamda 73 ülkeden 2 bin 195 öğrenci kayıt işlemlerinin tamamlanması durumunda Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ailesinin mensubu olabilecek.

“sorumluluklarımızın daha da artacağının bilincindeyiz.”

Uluslararasılaşma sürecinde öğrenci başvurularında rekor düzeyde görülen artışların üniversite ve Zonguldak adına memnuniyet verici olduğunu söyleyen BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, “Üniversitemizin uluslararasılaşması adına koyduğu hedeflere hızlı bir şekilde ilerliyoruz. Bu yıl da ABD’den Avustralya’ya, Almanya’dan Endenozya’ya İsviçre’den Senegal’e ve daha birçok olmak üzere dünyanın her yerinden öğrenci Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesini tercih etmiştir. Oluşan bu güzel tablo karşısında sorumluluklarımızın daha da artacağının bilincindeyiz. Öğrencilerine daha iyi eğitim-öğretim olanağı sunmak ve yerleşkelerini öğrencilerin ihtiyaçlarına göre dizayn etmek için çalışmalarımız hız kesmeden devam ederken, öğrenci memnuniyet düzeyini de daha ileri seviyelere taşımayı hedefliyoruz. Uluslararası öğrencilerimizin de Zonguldak’ta ve üniversitemizde en iyi şekilde misafir edileceğini belirtmek isterim. Bu vesileyle tekrar 2020 YKS sonuçlarının tüm öğrencilerimize ve ailelerine hayırlı olmasını diliyor, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ailesine yeni katılan öğrencilerimize öğrencilik yaşamlarında başarılar diliyoruz” diye konuştu.

Paylaşın:
510 Kez Görüntülendi. Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ