logo

KDZ. EREĞLİ BİLSEM’DEN 4 DÜNYA BİRİNCİSİ

Kdz. Ereğli Bilim ve Sanat Merkezi’nde eğitim gören 4 öğrenci Uluslararası Caribou Matematik Yarışması’nda dünya birinciliği elde etti.

Uluslararası Caribou Matematik Yarışmasının 3. aşamasında farklı ülkelerden 7 bin 328 öğrencinin katıldığı Uluslararası Caribou Matematik Yarışması’nda Kdz. Ereğli Bilim ve Sanat Merkezi’nden 4 öğrenci aynı puanı alarak dünya birincisi oldu.

Türkiye’de 5 Bilsem öğrencisinin aynı puanı alarak dünya birincisi olduğu, bu öğrencilerden 4 tanesinin Kdz.Ereğli’de 1 tanesinin İzmir’de olduğu öğrenildi.

Kdz. Ereğli BİLSEM yönetiminin yaptığı açıklamada; şu ifadeler yer aldı:

“Caribou Matematik öğrencilerin severek matematik yapmalarını ve problem çözmeye yönelik keyifli vakit geçirmelerini amaçlayan, Kanada merkezli bir organizasyondur. Uluslararası Caribou Matematik Yarışması ise dünya çapında online olarak düzenlenen bir matematik yarışmasıdır.

Yarışmada birincilik kazanan öğrencilerimiz:

1- Ege Karakaya 

2- Mustafa Rüzgar Kocamanoğlu

3- Yağız Selim Köklü 

4- Işıl Ceylin Demirhan 

Öğrencilerimizi, öğrencilerimizin başarısında emeği geçen tüm öğretmen ve idarecilerimizi tebrik ediyoruz.”

Share
2016 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

KDZ. EREĞLİ BİLSEM’DEN 4 DÜNYA BİRİNCİSİ” için 1 yorum

  1. Aysel Manay : diyor ki:

    YAVRULARIMIZI ONLARI YETİŞTİREN AİLEŞERİNİ EMEK VEREN ÖĞRETMENLERİNİ GÖNÜLDEN KUTLUYORUM BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM HEPİMİZE KDZ.EREĞLİ FARKINI TEKRAR YAŞATTIKLARI İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM