logo

BİLSEM ÖĞRENCİLERİ GURURUMUZ OLDU

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Şahinde Hayrettin Yavuz Bilim Sanat Merkezi öğrencileri Berkay Balcı ve Mustafa Rüzgar Kocamanoğlu, Carıbou Contest Matematik Yarışması’na elde ettikleri Dünya birinciliği derecesinden dolayı Kaymakam İsmail Çorumluoğlu tarafından kutlandı.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Şahinde Hayrettin Yavuz Bilim Sanat Merkezi öğrencileri Berkay Balcı ve Mustafa Rüzgar Kocamanoğlu, ilçeye önemli bir akademik başarı kazandırarak gururumuz oldu.

Öğrenciler 14-15 Ekim tarihlerinden Dünya çapında on line olarak düzenlenen Carıbou Contest Matematik Yarışması’na elde ettikleri Dünya Birinciliği derecesinden dolayı Kaymakam İsmail Çorumluoğlu tarafından kutlandı.

ALKIŞLAR; BERKAY BALCI İLE MUSTAFA RÜZGARKOCAMANOĞLU’NA

2019 yılında tüm aşamalarında toplam 13 Dünya Birinciliği bulunan Kdz Ereğli Bilim ve Sanat Merkezi, bu yıl 6 aşamadan oluşan sınavın ilk aşamasına 14-15 Ekim 2020 tarihinde katılım gösterdi. Buna göre; Kdz Ereğli Şahinde Hayrettin Yavuz Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Berkay Balcı ve Mustafa Rüzgar Kocamanoğlu yarışmanın ilk aşamasında dünya birinciliğini paylaştı.

Önemli başarıyı ödüllendiren Kdz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, makamında düzenlenen törende; İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Bilsem Müdürü Serkan Çakır, Matematik öğretmeni Çağla Gençtürk ve öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

BİLGİ NOTU :

Carıbou Matematik, öğrencilerin severek matematik yapmalarını ve problem çözmeye yönelik keyifli vakit geçirmelerini amaçlayan, Canada merkezli bir organizasyondur. Carıbou Contest Matematik Yarışması ise dünya çapında online olarak düzenlenen bir matematik yarışmasıdır.

Etiketler: »
Share
482 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ