logo

BOZKURT: “BAŞKENT ELEKTRİK, EREĞLİ HATLARINI YENİLEYECEK”

  • Ak Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, Kdz. Ereğli’de sık sık elektrik kesintilerine neden olan Bölücek ve Yaraşlı bölgelerindeki elektrik dağıtım şebekelerinin yenilenmesi için yaklaşık 11 km uzunluğunda yeni hatlar inşa edileceğini açıkladı.

Milletvekili Bozkurt’un Başkent Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi(Başkent EDAŞ)’nin aldığı yatırım kararı ile yaptığı açıklama şöyle :

“Küresel çapta etkilerini hissettiğimiz iklim değişikliği, ülkemizi de derinden etkilemekte ve özellikle doğal afetlerin artmasına neden olmaktadır.

Zonguldak İlimiz Ereğli İlçe’mizin Bölücek ve Yaraşlıyörük Köyü mevkilerindeki elektrik dağıtım şebekeleri de bu değişimlerden olumsuz etkilenmiştir.

Baskent EDAŞ, bu bölgelerde yaşanan elektrik kesintilerini azaltmak ve şebeke güvenilirliğini artırmak amacıyla 2024 yılı yatırım planı kapsamında önemli bir adım atmıştır. Bölücek ve Yaraşlı bölgelerindeki elektrik dağıtım şebekelerinin yenilenmesi için yaklaşık 11 km uzunluğunda yeni hatlar inşa edilecektir. Bu kapsamda yüklenici firmaya iş teslimi gerçekleştirilmiş ve çalışmalar başlamıştır.

Bu önemli yatırım, sadece kesintisiz elektrik teminini sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda bölgenin yaşam kalitesini ve ekonomik faaliyetlerini de olumlu yönde etkileyecektir. Baskent EDAŞ’ın projesinin hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”

Paylaşın:
182 Kez Görüntülendi. Etiketler: »
#

SENDE YORUM YAZ