logo

BOZKURT, ÇİĞDEMLİ KÖPRÜSÜNÜ VE ADSM ARAZİNİ İNCELEDİ

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, Çiğdemli Köprüsü ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin yapılacağı arazide incelemede bulundu.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt’un, yönetim ekibi ile birlikte İlçeye bağlı Çiğdemli Köyü ile civar köylerin grup yolu olarak kullanacağı köprüde ve Ağız-Diş Sağlığı Merkezi’nin yapılacağı arazide incelemede incelediği bildirildi.

AK Parti Kdz. Ereğli Tanıtım ve Medya bürosundan verilen bilgiye göre ; Çiğdemli Köprüsünün yıkımından yeniden yapılmasına kadar geçen süreci yakından bizzat takip eden Başkan Bozkurt; asfaltı dökülen ve korkulukları monte edilerek boyanan köprünün çok yakın bir zamanda hizmete alınarak ulaşıma açılacağını söyledi.

KÖPRÜ, GRUP YOLU OLARAK 30’DAN FAZLA KÖYE HİZMET VERECEK

Bozkurt, şunları kaydetti: “Bilindiği gibi miadını dolduran Çiğdemli Köprüsü’nün yıkımını Ekim ayında gerçekleştirip, hemen yerine yenisinin yapımına başlamıştık. Hava şartları gibi elimizde olamayan nedenlerden dolayı, köprünün hizmete alınması biraz gecikmiş olsa da asfaltının da dökülmesiyle birlikte sona yaklaşıldığını söyleyebilirim. Bu süreçte başta Çiğdemli Köyümüz olmak üzere, bu köprüyü grup yolu olarak kullanacak olan köylerimizde ikamet eden değerli vatandaşlarımıza gösterdikleri anlayıştan dolayı teşekkür ediyorum. 30’un üzerinde köyümüze hizmet verecek olan Çiğdemli Köprüsü’nün hayırlı, uğurlu olmasını dilerken; emeği geçenlere de şükranlarımı sunuyorum.”

(ilandır)

ADSM ARAZİSİNDE SONDAJ YAPILIYOR

Başkan Bozkurt, Çiğdemli Köprüsü’nün ardından, Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi bölgesine yapılacak olan Kz. Ereğli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (ADSM) arazisinde devam eden sondaj çalışmalarını yerinde takip etti. Devam eden fizibilite ve sondaj çalışmalarıyla ilgili yetkililerden bilgi alan Bozkurt, amaçlarının ADSM’nin en kısa sürede kendi binasında hizmet verir duruma gelmesi olduğunu söyledi. Bozkurt’a, Yönetim Kurulu Üyesi Halil Kırtay, Gençlik Kolları Başkanı Tunay Berber, Başkan Yardımcısı Muhammed Orhan ile Kdz. Ereğli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi İdari ve Mali İşler Müdürü Ercan Özen de eşlik etti.

               

Etiketler: »
Share
290 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ