logo

BOZKURT VE POSBIYIK ‘EREĞLİ’YE CAMİ’ OLARAK YORUMLADI!

Ak parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Zonguldak’taki konuşmasını değerlendirirken, ” Sayın Cumhurbaşkanımızın, ‘Bulacağımız bir yerde Kdz. Ereğli’de de bir camii inşaa edeceğiz’ yönündeki söylemleri üzerine derhal harekete geçerek, gerek Kaymakamlık gerekse Belediye Başkanlığı makamları ile istişarelerimize başlayacağız.” diye konuştu. Öte Yandan Fotoğraflarda Kdz. ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’nun elindeki dosya dikkat çekerek, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık”ın da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmalarını, önceki gün açıkladığı ‘Kıyı sahil ve Kentsel Tasarımı ve Cami Projesine’ katkı çağrısına olumlu sinyal olarak yorumladığı öğrenildi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir dizi açılış ve ziyaretlerde bulunmak üzere bugün Zonguldak’a geldi. Erdoğan’ın programını Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Ak parti İl Başkan yardımcısı fatih Çakır, ilçe Başkanı Saffet Bozkurt, yardımcısı İsmail sezer, Sanayiciler Akın Tatoğlu, Abdurrahman Çınar birlikte izlediler. Programda Erdemir Genel Müdürü Salih Cem Oral’da yer aldı.

Zonguldak programına Uzun Mehmet Camii’nin açılışı ile başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılış öncesinde yaptığı konuşmasında Kdz. Ereğli’ye de bir camii yapılacağını söyledi.

Konuşmasında, “Karadeniz Ereğlisi’nden de benzeri bir müjde olabilir” ifadesine yer veren Erdoğan; bu cümlesine Uzun Mehmet Camii’nin açılış kurdelesini keserken “Şimdi de inşallah hedef Karadeniz Ereğli’de bulacağımız bir yerde camii inşaa etmektir” diyerek açıklık getirdi.

Ak Parti Basın bürosundan Ereğli’den katılımcılarla birlikte fotoğraflarla birlikte verilen bilgiye göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Kdz. Ereğli ile ilgili konuşmasını değerlendiren AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt; “Sayın cumhurbaşkanımıza öncelikle Zonguldak ilimizi ziyaretinden ve Kdz. Ereğli ilçemiz ile ilgili hassasiyetinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

“KAYMAKAMLIK VE BAŞKANLIK İLE İSTİŞAREYE BAŞLAYACAĞIZ”

Bozkurt, basın bürosu aracılığı ile şunları söyledi: “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, Uzun Mehmet Camii’nin açılışında ‘Karadeniz Ereğlisi’nden de benzer bir müjde olabilir’ ifadesi bizleri heyecanlandırmış ve ziyadesiyle memnun etmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın, ‘Bulacağımız bir yerde Kdz. Ereğli’de de bir camii inşaa edeceğiz’ yönündeki söylemleri üzerine derhal harekete geçerek, gerek Kaymakamlık gerekse Belediye Başkanlığı makamları ile istişarelerimize başlayacağız. En kısa sürede camii yerini bulup, yapacağımız çalışmaları bir dosya halinde Sayın Cumhurbaşkanımıza sunarak; gerek mimarisi, gerek kapasitesi ve gerekse çevre düzenlemesiyle güzel bir eseri ilçemize kazandırmak istiyoruz.”

POSBIYIK’TA EREĞLİ MÜJDESİNİ ‘OLUMLU SİNYAL’ OLARAK YORUMLADI

Öte Yandan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık”ın da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmalarını, önceki gün açıkladığı ‘Kıyı Sahil ve Kentsel Tasarımı ve Cami Projesi’ çerçevesinde bulunduğu katkı çağrına, ‘olumlu sinyal’ olarak yorumladığı öğrenildi.

Etiketler:
Share
587 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ