logo

BOZKURT’TAN ANLAMLI GÜNE ÖZEL ZİYARETLER

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Avukat Saffet Bozkurt, 19 Eylül Gaziler Günü’nde Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kdz. Ereğli Şubesi ile Zonguldak Maden Şehit Aileleri Yaşatma Derneği’ni ziyaret etti.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, Yönetim Kurulu Üyeleri  ile birlikte; Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kdz. Ereğli Şubesi ile Zonguldak Maden Şehit Aileleri Yaşatma Derneği’ne nezaket ziyaretinde bulundu. 19 Eylül Gaziler gününde gerçekleşen ziyaretlerde ilçe Başkanı Bozkurt, kendilerini dernek binalarının girişinde karşılayan Dernek Başkanlarına çiçek ve çikolata takdim etti.

“ÖNCELİĞİMİZSİNİZ”

İlk ziyaretini Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kdz. Ereğli Şubesi’ne gerçekleştiren AK Parti heyeti; burada Dernek Başkanı Mehmet Öztürk ve Yönetim Kurulu Üyelerinden, ilçedeki şehit ailelerinin ve gazilerin sorunlarını dinledi.

Dernek Başkanı Öztürk, ziyaretlerinden dolayı AK Parti heyetine teşekkür ederek; temelde 4 önemli sorunlarının olduğunu ifade etti. Öztürk, sorunlarını Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), maaşların en düşük asgari ücret seviyesinde olması, ikinci iş hakkı ve hastanelerde yaşadıkları sorunlar olarak sıraladı. ÖTV imkânından her şehit ailesi ile gazinin eşit bir şekilde faydalanamadığını ifade eden Öztürk, şehit aileleri ile gazilere ödenen maaşların da farklılık gösterdiğini belirterek; en düşük maaşın asgari ücret seviyesinde olması gerektiğini söyledi. Hastanelerde gereken değeri göremediklerini ifade eden Öztürk, şehit aileleri ve gazilere tanınan 1 iş hakkının da 2’ye çıkarılmasını talep etti.

AK Parti İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, ziyarette yaptığı konuşmasında, şehit aileleri ile gazilerin kendileri için öncelik teşkil ettiğini vurguladı ve

“sorunların takipçisi olacağız” dedi.

MADEN ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİ ZİYARETİ

Zonguldak Maden Şehit Aileleri Yaşatma Derneği’ne geçen AK Parti heyetini, burada çok sayıda dernek üyesi karşıladı.

Dernek Başkanı Çetin Yiğit, ziyaretlerinden ötürü İlçe Başkanı Bozkurt ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür etti. Ziyarette, maden şehitleri aileleri ve Türkiye Taşkömürü Kurumu Armutçuk Müessesesi’ndeki çalışmalar hakkında bilgi alan Bozkurt; ERMADEN tarafından ihaleyle alınan maden ocağının bir-iki yıl içerisinde tam anlamıyla faaliyete geçeceğini söyledi.

AK Parti İlçe Başkanı Bozkurt daha sonra LÖSEV Zonguldak İl Temsilciliği’ne uğrayarak, burada İl Temsilcisi Tarkan Atik ile bir süre görüştü. Bozkurt, LÖSEV’i ayrıca ziyaret edeceklerini ifade etti.

Etiketler: »
Share
301 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ