logo

BOZKURT’UN ZONGULDAK MESAJI

  • Ak Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, Zonguldak’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 103’üncü yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Milletvekili Bozkurt mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemizin ve milletimizin bugün bağımsız bir şekilde tarih sahnesinde yer alması, aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin eseridir. Bugün, üzerinde özgürce yaşadığımız bu kutsal topraklar, maddi bedeller ödenerek değil, şehitlerimizin ve gazilerimizin kahramanca mücadeleleri sayesinde vatanlaşmıştır.

Kurtuluş savaşı yıllarında ülkemizin dört bir yanında onurlu mücadeleler verilmiş, şanlı destanlar yazılmıştır. Bu şanlı destanlardan bir tanesini de Kurtuluş Savaşı sırasında şerefli ve kahramanca mücadele veren Zonguldak’lılar bundan tam 103 yıl önce 21 Haziran 1921‘de Müdafaa-i Hukuk Cemiyetlerine bağlı güçlerin direnişi sonucunda Zonguldak’ımız düşman işgalinden kurtarılmıştır.

Ne mutlu ki, geçen yüzyılımızın başında istiklal mücadelesini zaferle sonuçlandıran aziz milletimiz, bugün de el ele vererek istikbal mücadelesini başarıyla sürdürüyor ve Cumhuriyetimizin yıldızını her geçen gün daha da parlatıyor. İnanıyorum ki, bu yüksek ruh ve şuura sahip çıktıkça, yüreklerimizdeki vatan sevgisi ve aidiyeti daim oldukça, ülkemize yöneltilen her türlü tehdit sonuçsuz kalacak; insanlarımız bu topraklar üzerinde ebediyen özgür ve huzurlu yaşayacaktır.

21 Haziran Zonguldak’ın Düşman İşgalinden Kurtuluş yıldönümünü kutluyor, Uzun Mehmet başta olmak üzere, kahramanlıklarıyla tarihe mâl olan Aziz Şehitlerimizi ve bu uğurda can veren tüm maden şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.”

Paylaşın:
192 Kez Görüntülendi. Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ