logo

“BÜLENT ECEVİT, TÜRK SİYASAL TARİHİNİN SİMGE İSMİDİR”

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, CHP eski Genel Başkanı ve Başbakan Bülent Ecevit’in, vefatının 15’inci yıldönümü nedeniyle bir anma mesaj yayımladı.

Bülent Ecevit’in Türk siyasal tarihinin simge isimlerinden biri olduğunu söyleyen  Ünal Demirtaş, mesajında şunları ifade etti:

“Bülent Ecevit, hayatı boyunca dürüst, ilkeli siyaset anlayışının örneği olmuştur. Halkçı kimliği ile ön plana çıkan, halkın umudu olan, cesaretli ve kararlı tavrı ile her zaman saygınlığını koruyan, dik duruşundan taviz vermeyen Bülent Ecevit, her zaman emekten ve emekçiden yana  olmuştur. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yaptığı dönemde, işçilerin bugün sahip olduğu  pek çok hakkı da Bülent Ecevit vermiştir. Toplumda alın terinin ve emeğin savunucularından olan Bülent Ecevit, TBMM’de yıllarca Zonguldak Milletvekili olarak görev yapmıştır. Bu nedenle, Zonguldak’la adeta özdeşleşmiş ve tüm Zonguldaklıların sevgisini ve saygısını kazanmıştır.

Dürüst ve saygın kişiliği ile örnek alınacak siyasetçilerden biri olan, halkın Karaoğlan’ı Bülent Ecevit, son nefesine kadar halkına hizmet etmekten vazgeçmemiştir.

Ölümünün 15’inci yıldönümünde eski Genel Başkanımız Bülent Ecevit’i rahmet, saygı ve minnetle anıyorum”

Etiketler:
Share
213 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ